15:45, 15 Березня 2022
Що пишуть про війну в Україні західноєвропейські ЗМІ
Фото AFP
Хроніка варварських обстрілів житлових кварталів, нові санкції проти росії, путіністи серед європейських лівих, біженці та осиротілі внаслідок війни діти: тема російської агресії в Україні надалі перебуває на головних шпальтах європейських видань.
Якою постає війна росії з Україною у фокусі відомих видань Великої Британії, Німеччини та Франції, аналізувало інтернет-видання «Волинь Online».
У Великій Британії ЗМІ щодня інформують про нові жертви та руйнації внаслідок російської навали, а також санкції, які країни Європи застосовують проти рф, наприклад, заборону експорту певних товарів у росію та заборону ввезення російської продукції.
«Ми живемо у кошмарному сні»: британське видання «The Guardian» пише про життя в на окупованих рашистами територіях південної України, зокрема у містах Бердянську та Мелітополі. Журналісти зазначають, що більшість населення цього регіону лояльна до України та продовжує протидіяти російським загарбникам.
«Звісно, є окремі прихильники «русского міра» серед населення, але з кожним днем їх усе менше і менше. Люди бачать, що «русскій мір» це не те, що обіцяє російська пропаганда. Це – бідність, насильство та руйнування», – наводять коментар вчительки з Бердянська.
«The Times» пише про посилення обстрілів Києва та ураження житлових багатоповерхівок у столиці. Також йдеться про розслідування повідомлення про те, нібито троє колишніх британських військових загинули внаслідок ракетного обстрілу полігону на Львівщині.
У репортажі про пацієнтів дитячої лікарні «Охматдит» розповідають про тих, чиї батьки загинули внаслідок варварських дій російських окупантів: 13-річний Вова втратив батька, коли їхнє авто обстріляли. Хлопчик потребує хірургічної допомоги.
«Мілана Башинська була веселою шестирічною дитиною, яка гралася з іграшками та планшетом, одужуючи від важких поранень стопи та гомілки, які потребували пересадки шкіри. Але щодня, розповідає батько Олексій, вона малює маму. Діана загинула під час того ж ракетного удару, коли була поранена її дочка», – йдеться про ще одну пацієнтку лікарні.
Німецьке видання «Die Welt» пише про запланований візит до Києва прем’єр-міністрів Польщі, Чехії та Словенії. Уряд у Варшаві повідомив, що візит узгодили з головою Ради ЄС Шарлем Мішелем та головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
В іншому матеріалі аналізують,чому німецькі ліві, серед яких – відверті путіністи, які вітали анексію Криму у 2014 році, не розуміють конфлікту в Україні.
«Багато лівих вірять у те, що капіталізм – це зло, а НАТО – це погано. Однак після війни в Україні антинімецькі ліві перебувають у вільному падінні», – йдеться у статті.
Так, у березні цього року німецький лівий часопис «Konkret» відповів на агресію Росії проти України, наслідком якої стала загарбницька війна, обкладинкою з написом: «На схід! – Агресія НАТО проти Росії». У журналі згодом заявили, що не розуміють владно-політичних амбіцій москви та виступають за мир.
«Гнилий компроміс між дистанціюванням від «владно-політичних амбіцій москви» та ненавистю до Заходу, чия «любов до миру» лише приховує його імперіалізм, показує як втрату реальності, так і незворотні наслідки», – йдеться у матеріалі.
Таблоїд «Bild» також присвячує увагу «історичній мирній місії», що вирушає у Київ на зустріч і з Володимиром Зеленським.
Окрім того, досліджують таємниці секретної зустрічі екс-бундесканцлера та друга кремлівського деспота путіна Герхарда Шредера з російським олігархом Романом Абрамовичем. Таємна зустріч відбулася в ніч з четверга на п’ятницю в готелі «Nobel Kempinski» біля кремля.
«У Москві кажуть: Абрамович неодноразово просив путіна припинити війну! Президент України Володимир Зеленський запропонував його на переговорах. Але Шредер не тільки розмовляв з Абрамовичем у Москві. Він також зустрівся з головним переговорником росіян на переговорах з Україною: радником кремля, колишнім міністром культури Володимиром Мединським», – повідомляють у статті.
Колишні американські та британські військові, ветерани війни в Афганістані, а нині добровольці в Україні розповідають виданню про свої враження від російської армії: навіть таліби забирали своїх мертвих, а росіяни – ні. Трупи російських солдат впродовж днів валяються просто неба і нікому до них немає діла. Іноземні добровольці переконані: навіть російський спецназ не зможе пробити лінію фронту поблизу Києва, а путін не може перемогти у цій війні, він може лише розбомбити усе на шматки.
25-річний доброволець Фрейзер повідомляє: «На фронт йдуть хвилі росіян. Всі вони молоді, тактично зовсім недосвідчені, багато хто навіть не знають азів. Вони не організовані. Путін безглуздо жертвує їхніми життями. Вони – гарматне м’ясо. Їхній моральний дух низький: росіяни мерзнуть, як і ми. Тільки з однією різницею: вони не хочуть бути тут».
Французьке видання «Le Monde» пише про те, що половина з трьох мільйонів українських біженців, за даними ЮНІСЕФ – діти. Найбільше людей, які виїхали з України, за підрахунками ООН, прийняли: Польща – 1,72 мільйона, Угорщина – 255,291 тисячі, Словаччина – 204,862 тисячі,росія – 131,365 тисячі,Молдова – 106,994 тисячі, Румунія – 85 тисяч. В ООН уточнюють, що трохи більше 304 тисяч осіб продовжили свій шлях, перетнувши український кордон, до інших європейських країн. У Франції зараз їх майже 13 500. Уряд заявив, що готовий розмістити «до 100 тисяч» людей, переміщених через війну.
Повідомляють і про тисячі сирійців, яких росіяни вербують як найманців на війну проти України.
«Ці бійці є або бійцями з частин регулярної сирійської армії, або прорежимними ополченцями, підготовленими росіянами і які мають досвід ведення бойових дій у містах. Щонайменше 18 тисяч осіб будуть передані під керівництво «групи Вагнера», приватної російської воєнізованої структури, пов’язаної з кремлем. На цей момент не йдеться про від’їзд сирійських новобранців в Україну», – пише видання.
Також аналізують, як попередні санкції 2014 року змінили економіку росії, її сучасну економічну залежність від Китаю та те, як в Україні за допомогою фондів збирають підтримку для армії.
Видання «Le Figaro» публікую статтю про те, як в Одесі громадськість мобілізувалася на підтримку військових.
««Ми ставимо своє обладнання та наше ноу-хау на службу країні, бо якщо путін вторгнеться в Одесу, нарікати буде пізно», – пояснює молодий підприємець. У неділю ввечері він перекинув три машини до Миколаєва, стратегічного порту, розташованого за сто кілометрів на схід, де армія працює, щоб стримувати просування російського ворога», – пише видання про підприємство, яке розпочало займатися оснащенням авто на потреби армії.
Традиційно висвітлюють тему українських біженців. Так, повідомляють, що у Великій Британії 89 тисяч осіб заявили про бажання прийняти біженців з України у своїх домівках. Люди, які вирішать прийняти українських біженців, отримають 350 фунтів стерлінгів (418 євро) на місяць і повинні взяти на себе зобов’язання приймати цих біженців принаймні протягом шести місяців.
Одна зі статей присвячена ІТ-армії, яка служить Україні. До цієї армії долучилися 300 тисяч осіб в Україні та усьому світі.
«Матіас – аргентинський учень середньої школи. Щодня, приходячи зі школи, у нього зараз нова рутина: він атакує російські сайти та компанії.
«У мене є програма «стоппропаганда», яка працює цілодобово, щоб атакувати російські новинні сайти», – пояснює він.
«Напад путіна на Україну несправедливий і призводить до загибелі тисяч цивільних і військових», – додає він, виправдовуючи свою діяльність. Матіас регулярно звертається до телеграм-групи «ІТ-армія», щоб вибрати свої нові цілі», – розповідають у статті.
У контексті загрози з боку путінської росії аналізують готовність французької армії до повномасштабної війни. Один з політиків заявляв, що у разі великого збройного конфлікту, французька армія матиме боєприпаси лише на три дні. Отже, дедалі частіше лунають голоси щодо збільшення бюджету армії.
Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com
Залишити відповідь