20:50, 12 Жовтня 2018

Що кажуть про творення Помісної Церкви на Волині

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл та головний військовий капелан єпархії протоієрей Михайло Бучак прокоментували прийняття рішень Константинопольського Патріархату щодо України.

Про це повідомляють на сайті Волинської єпархії УПЦ КП.

Зокрема, владика в прямому телеефірі «5 каналу» розповів про стан релігійних справ на Волині в контесті нинішніх історичних церковних подій. Зазначив, що напередодні відбулася зустріч православних ієрархів УПЦ КП та УПЦ (МП) Волині з головою ОДА Олександром Савченком, де домовлялися «забути, що було в минулому, й шукати, що нас об’єднує сьогодні, з перспективою на завтра». Тому архієрей висловив надію, що в області возз’єднавчий процес проходитиме швидко й мирно на користь Української Церкви.

Головний військовий капелан єпархії протоієрей Михайло Бучак висловився з цього приводу для інтернет-видання «Перший». Душпастир наголосив, що після визнання недійсною анафеми, яку наклала Російська Православна Церква на Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, представники Московського Патріархату перестануть маніпулювати на так званій неканонічності. Це Божий промисел, який допомагає українцям отримати власну Церкву та порозумітися всім вірянам у межах однієї країни.

«Те, що сьогодні відбулось, відкриває можливості порозуміння. Нема причин тепер не пускати вірних Київського Патріархату (сповідатися) в лаври – Почаївську чи Києво-Печерську. Ніхто тепер не може сказати, що це неканонічна Церква», – переконаний о. Михайло.

Проте капелан також пояснює, що РПЦ в Україні опинилася в незручному становищі, адже його певні рішення скасовані. Тому священик закликає до порозуміння та мирного співіснування. «Головне тепер – не стати подобою Московського Патріархату і не почати сміятися з наших братів, які до сьогоднішнього дня були в Московському Патріархаті. Рішення Вселенського Патріархату дало можливість розкрити обійми, обійняти один одного, забути про поняття УПЦ КП та УПЦ (МП)», – зазначає протоієрей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: