16:00, 17 Липня 2018

Серце на Волині обстежуватимуть за новітніми стандартами

Допомогу світового рівня на новому обладнанні відтепер зможуть отримати пацієнти відділення серцево-судинних захворювань Волинської обласної клінічної лікарні.

У червні цього року в обласну клінічну лікарню була поставлена пересувна рентгенустановка з можливістю проведення кардіоангіографії (С-арка) “Siemens Cios Alpha”.

Обладнання вартістю 156 тисяч 200 євро закуплене в рамках реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

Завідувач відділення електрофізіологічних досліджень серця Волинської обласної клінічної лікарні Ігор Біскуб розповів, що цей апарат дозволить якісніше візуалізувати та аналізувати зображення роботи серцевого м’яза пацієнта.

«Це рентген-апарат з електронно-оптичним перетворювачем, який рентгенівське зображення виводить не на плівку, яку треба роздруковувати, а одразу ми бачимо все на місці. Якість апаратури є набагато вищою, ніж та, на якій ми раніше працювали. Це комфорт в роботі, це якість зображення», – зазначив Ігор Біскуб.

З його слів, новий рентген-проникний стіл комфортний для пацієнта і надзвичайно мобільний: (С-арка) “Siemens Cios Alpha” здатна візуалізувати серце під будь-яким кутом. Це цифровий апарат. Результати обстеження можна записати на диск або флеш-накопичувач. Приміщення, де працює “С-арка”, обладнане новими низькотемпературними лампами «Дрегер», що застосовуються в усіх передових лікарнях світу.

«Це якість апаратури на новому, вищому рівні. Це обладнання є складовою частини комплексу, який ще до нас доїде. Невдовзі до нас ще має доїхати  установка електрофізіологічного дослідження серця, а також генератор високочастотної енергії та насос для подачі охолодженого фізрозчину для проведення інших видів операцій, які ми не можемо робити вже останні 10 років. У нас була апаратура нижчого класу і рівня до 2007 року. Фактично 10 років працювала, а потім була демонтована, бо застаріла», – зазначив завідувач відділення.

За словами Ігора Біскуба, цього обладнання, що є зараз, достатньо для імплантації антиритмічних пристроїв, проте, після доставки чотирьох моніторів лікарня матиме повний комплект обладнання для виконання всіх видів операцій при порушеннях ритму серця.

Довідково: У Волинській області триває реалізація субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Журналістка Мая Голуб спільно з Київською школою економіки здійснюють моніторинг виконання субпроекту на Волині.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: