16:16, 25 Червня 2018

Сербія і Косово відновили переговори про угоду щодо примирення

Сербія поновила переговори за посередництва ЄС щодо покращення відносин з Косовом.

Президент Сербії Александар Вучич провів переговори з лідером Косова Хашимом Тачі в Брюсселі за посередництва високого представника ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні, – пише “Європейська правда” з посиланням на “РТС”.

За словами Вучича, сторони обговорили багато важливих питань і домовилися про мирне вирішення проблем, взаємну повагу, щоб гарантувати безпеку для громадян.

“Я не оптиміст, але ми почали обговорювати ті питання, які я вважаю дуже важливими”, – сказав Вучич, зазначивши, що звернеться до нації, коли побачить перспективу компромісного рішення.

Сербський лідер додав, що не буде підписувати остаточну угоду без “рішення народу”.

Тачі після зустрічі заявив, що йдеться про спроби досягнення остаточної угоди, яка буде прийнятною як для Косова, так для Сербії.

“Це була важка зустріч, непроста, але позитивно, що дивимося у майбутнє на користь обох країн. Ми прийшли до висновку, що досягнення остаточної угоди про повну нормалізацію відносин між Косово і Сербією в інтересах обох сторін і регіону”, – сказав він.

Тачі вважає, що країни багато втрачають, залишаючись ізольованими і не маючи змоги приєднатися до Євросоюзу.

“Ми повинні не бути заручниками міфів минулого, а жити в нинішній реальності й бачити майбутнє обох країн. Сьогодні у Косова і Сербії патріотизмом є не оплакування минулого, а досягнення миру і угоди щодо примирення”, – переконаний Тачі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: