10:40, 22 листопада 2022

СБУ, поліція та Нацгвардія проводять безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі

Служба безпеки України проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.

Про це СБУ повідомляє у «Телеграм».

Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян, пояснили у спецслужбі.

Тож вказані заходи проводяться для:

недопущення використання Лаври як осередку «русского мира»;

перевірки даних про використання приміщень упц мп для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;

убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

За безпосередньою участю представників церкви правоохоронці: проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів; здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства.

Як наголосили в СБУ, у своїй діяльності Служба безпеки України дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: