15:01, 13 Лютого 2023

Санду заявила про плани росії здійснити у Молдові держпереворот із захопленням заручників

Президент Молдови Майя Санду заявила про те, що росія планує здійснити держпереворот у країні, зокрема, за допомогою протестів опозиції та із залученням людей із військовою підготовкою, а також громадян рф, білорусі, Сербії та Чорногорії, напасти на урядові будівлі та змінити владу в республіці.

Про це вона заявила у понеділок на прес-конференції про безпеку країни, передає «Укрінформ» із посиланням на «NewsMaker».

Як стверджує Санду, росія не вперше має намір дестабілізувати ситуацію у Молдові. Восени минулого року такі спроби вже робилися, але завдяки оперативному втручанню органів Молдови вони виявилися безуспішними, сказала президент Молдови.

“План (росії – ред.) на майбутній період передбачає диверсії із залученням людей з військовою підготовкою, замаскованих під цивільних осіб, для проведення насильницьких дій, нападів на державні будівлі та захоплення заручників”, – розповіла президент.

Вона зазначила, що за допомогою протестів опозиції росія має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

«Документи, отримані від наших українських партнерів, вказують на місця та логістичні аспекти організації цієї підривної діяльності. План також передбачає використання іноземців для насильницьких дій. Наприклад, матеріали містять інструкції щодо правил в’їзду до Молдови для громадян росії, білорусі, Сербії та Чорногорії», – сказала Санду.

Вона запевнила, що державні органи безпеки працюють над запобіганням цим провокацій і тримають ситуацію під контролем.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський під час виступу на спецзасіданні Європейської ради минулого тижня повідомив, що Україна перехопила план росії щодо руйнування політичної ситуації у Молдові.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: