08:15, 12 Липня 2023

Саміт НАТО ухвалив рішення щодо України: складається з трьох елементів

Саміт НАТО у Вільнюсі 11 липня ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо України, що стосуються, зокрема, і шляху України до членства.

Про це розповів генсек НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції за підсумком першого дня саміту Альянсу, повідомляє кореспондент «Європейської правди».

«Сьогодні союзники погодили пакет із трьох елементів, які наблизять Україну до НАТО. Перше – це нова багаторічна програма підтримки для України, яка уможливить перехід з радянських до натовських стандартів тренування та доктрин», – заявив він.

Другий елемент, за словами генсека, – це утворення нової Ради Україна-НАТО, яка, як сказав Столтенберг, стане форумом для консультацій та ухвалення рішень, де «ми зустрічатимемось як рівні».

«Третє – ми підтвердили, що Україна стане членом НАТО, і погодились вилучити вимогу про План дій щодо членства. Це змінить шлях України з двокрокового процесу до однокрокового процесу. Ми також дали зрозуміти, що ми оголосимо про запрошення Україні приєднатися до НАТО, коли союзники погодяться і будуть досягнуті умови», – повідомив Столтенберг.

Це сильний пакет для України і чіткий шлях до її членства у НАТО, запевнив генсек.

Президент України Володимир Зеленський раніше жорстко розкритикував дискусії про потенційний шлях до членства України в НАТО.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: