08:15, 12 Квітня 2023

Розслідування витоку документів у США може тривати кілька місяців

Розслідування, яке проводить американський уряд щодо витоку секретних документів Пентагону може зайняти кілька місяців для встановлення всіх фактів та реагування на ситуацію.

Про це повідомили у вівторок телеканалу “CNN” три джерела в адміністрації США, — передає “Укрінформ”.

«Пентагон вивчає, як цей витік впливає на національну безпеку Сполучених Штатів, а Міністерство юстиції розпочало кримінальне розслідування щодо тих, хто міг стояти за цим», — зауважується в публікації.

Міжвідомче розслідування очолює Управління розвідки та безпеки Пентагону, «і воно може тривати впродовж місяців», зауважили представники адміністрації. При цьому, за їхніми словами, вивчатиметься, чи були викриті джерела й методи роботи американської розвідки після того, як грифовані документи були оприлюднені в відкритому доступі. Розслідування, крім того, намагатиметься визначити масштаби витоку, а також чи є інші секретні документи, які досі циркулюють в Інтернеті.

За словами одного із джерел, зусилля Пентагону не зосереджені лише на тому, щоби знайти, хто був джерелом витоку. Міноборони вивчатиме також вразливості системи циркуляції секретних документів, а також чи потрібно змінювати коло осіб, які отримують цю інформацію щодня.

«Надто багато людей мають доступ до глибоко конфіденційної інформації», — зауважив високопоставлений чиновник США. Він підкреслив, що, ймовірно, йдеться про «тисячі» людей, які могли ознайомитися з цими документами.

Витік матеріалів, схожий на фотокопії документів, які були зім’яті, ніби їх переносили в кишені, зазначається в публікації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: