21:05, 30 Квітня 2019

Розповіли, які ексклюзивні сорти цьогоріч квітнуть у «Волинській Голландії»

Цьогоріч «Волинська Голландія» дивує своїх гостей ще більшим різноманіттям квітів – на полі площе 2,5 га зацвіли 350 сортів тюльпанів. З них 58 – це новинка із Нідерландів. Вісім сортів – це ексклюзивні тюльпани, які торік осінню висадили на цьому полі.

Нагадаємо, фестиваль «Волинська Голландія», який організовувало фермерське господарство «Ліллі Лайн» триває три дні: 30 квітня та 1 і 2 травня. 

Засновник фермерського господарства «Лілі-Лайн» Олександр Подзізей розповів, що кошти, які виручають під час фестивалю, витрачають на розширення самого фестивалю – купують за них нові сорти тюльпанів із Нідерландів. Зокрема цього року докупили 58 сортів.

«Цьогоріч фестиваль виявився екстремальним. Приїхали справді поціновувачі, не дивлячись на погоду, на відсутність резинових чобіт. Ми бачимо, що люди йдуть у білих кросівках, у білих штанах. Не дивлячись на погоду, ми бачимо, що ажіотаж нагадує минулий рік. Ми поставили декілька фудкортів. Не всі сорти розкрилися, але 70-80 % сортів вже розкрилися. Важко підібрати час у таку погоду, адже наступний тиждень знову передають дощ і більшість перецвітуть до наступного тижня. Тому ми вибрали такий оптимальний варіант», – зазначив пан Олександр.

Він пояснив, що назву для поля «Волинська Голландія» дали самі люди, які приїздили сюди дивитися на тюльпани.

Директор з виробництва фермерського господарства «Ліллі Лайн» Тетяна Пашковська розповіла, що загалом на полі цьогоріч зростає близько 350 сортів:

«58 із них – це є нові сорти, які ми цього року завезли із Нідерландів. Осінню висадили спеціально для того, щоб люди могли уже весною насолоджуватися їх цвітінням. 8 із цих 58 сортів є ексклюзивні. Це піоновидні, бахромчасті і попугайчасті. Зокрема, сорт «Victoria’s Secret», який трішки, на жаль, запізнюється через погодні умови, що не можемо споглядати його красу. Але за буквально днів два, як тільки вийде сонечко, він відразу заквітне.В Україні більш суворіший клімат, ніж у Нідерландах, бо там у щорічна кількість високих температур є більшою, ніж у нас в Україні, але оті сорти, що саме ми тут вирощуємо, адаптовуємо до наших умов, якраз є невибагливі, які можуть зростати у нашому кліматі. Але для того, щоб цибулина зимою не замерзала, ми на зиму вкриваємо все поле соломою – зазначила пані Тетяна.

Вона розказала, що цибулини висаджують осінню, зокрема в жовтні. Зростають вони до кінця червня – до початку липня і тоді їх викопують. Після фестивалю у тюльпанів зрізають головки, але лишають стебло і листок, щоб наростала цибулина. Ще місяць вона буде наростати, потім засихає листя і відповідно цибулина набереться поживних речовин і буде мати силу зацвісти на 8 березня. Спеціальними машинами викопують цибулини, витрушують землю, тоді цибулину везуть на лінію, яка чистить від шелухи, калібрує, миє. Тоді ставлять їх у сушку.  При певній температурі висушують, а тоді у жовтні саджають, ставлять у холодильник, обманюючи їх, наче це вже зима. Тому вони зацвітають приблизно 25 лютого.

На жаль, на фестивалі, люди багато нищать тюльпанів, без дозволу зрізаючи, а то і вириваючи з цибулинами. За словами, пані Тетяни, якщо тюльпан зірвати, така цибулина уже втратить свій розвиток.

До слова, окрім тюльпанів, цього року у «Волинській Голландії» діє фуд-зона, розваги для дітей та зона торгівлі, де можна придбати рослини.

Вартість квитка для дорослих – 40 грн, для дітей – 20 грн. Дітям дошкільного віку, дітям-сиротам, а також учасникам АТО за наявності посвідчення – безкоштовно.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: