17:15, 02 Травня 2018

Розпочали набір учасників на I-й етап створення садівничо-городницького кооперативу на Волині

Товариство Інтеграція Європа-Схід із Кельце та Волинська обласна громадська організація “Фонд місцевого розвитку” із Луцька оголошують початок відбору учасників до I Етапу  проекту “Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив”.

Про це повідомляють організатори.

Метою проекту є розвиток підприємництва серед сільського населення Волині у сфері садівництва та городництва за допомогою створення першого Садівничо-городницького кооперативу в Західній Україні за сучасними польськими стандартами якості виробництва й управління.

Цієї мети досягнуть за допомогою трансферу найкращого досвіду, а також створення модельних господарств з вирощування малини. Це дозволить налагодити довготривалу співпрацю між українськими та польськими партнерами із Свентокшиського й Люблінського воєводств, а також Волинської області.

В рамках проекту до кінця 2018 року запланували:

– освітній візит до Польщі в Свентокшиському й Люблінському воєводствах – у тому числі зустрічі з експертами з Осередку аграрного дорадництва (червень 2018 р.);

– створення на Волині 10 плантацій еко-малини у вибраних місцях за підтримки польських експертів та з використанням польських стандартів вирощування;

– передача понад 70 000 шт. саджанців польських сортів малини високої якості, екологічних засобів охорони рослин і технічного обладнання;

– підтримка у формі тренінгів та послуг дорадників 30 підприємців та сільських господарств з Волинської області в Україні;

– підписання довгострокових контрактів з польськими заводами з переробки фруктів і постачальниками саджанців.

У листопаді учасники проекту візьмуть участь в ІІІ Виставці “Євро-Агро”, яку організовують “Targi Kielce SA” та “Гал-ЕКСПО” ПрАТ у Львові. На спільному стенді запланували рекламувати польсько-українську співпрацю.

Фіналом діяльності буде створення Західноукраїнського садівничо-городницького кооперативу, який об’єднуватиме місцевих виробників фруктів та овочів на Волині.

Чого стосується І-й Етап реалізації проекту?

У рамках цих заходів запланували:

– освітній візит до Польщі 30 запрошених учасників проекту з Волинської області (червень 2018);

– тренінги та майстер-класи за участі польських експертів на тему принципів створення сучасних плантацій малини (липень 2018).

В освітньому візиті візьмуть участь: мікро- і малі підприємці, фермери, представники об’єднаних територіальних громад та журналісти з Волинської області.

У його рамках запланували провести:

– зустрічі в осередках аграрного дорадництва;

– дискусії та майстер-класи з визнаними польськими експертами у сфері садівництва та городництва, а також відвідини польських груп виробників фруктів та овочів, сільських господарств та, звісно, плантацій малини.

Учасники І-го Етапу відвідають Свентокшиське та Люблінське воєводства – це сільськогосподарські регіони, за плечами яких кілька десятиліть досвіду в садівництві та городництві.

Візит до Польщі, майстер-класи й тренінги в Луцьку дозволять в наступній частині проекту обрати 10 найбільш перспективних учасників, які в подальшому створять плантацію малини на основі польських стандартів.

Отримані від польських експертів знання та обмін досвідом (також з представниками місцевого самоврядування) дозволять розробити попередні принципи для створення майбутнього Садівничо-городницького кооперативу на Волині.

Аби взяти участь у проекті, потрібно ознайомитися з проектом, правилами набору та умовами участі, заповнити реєстаційну анкету до 18 травня 2018 року. Уся необхідна інформація знаходиться за посиланням.

Стежити за новинами проекту можна на сторінці у “Фейсбук”. 

Додатково: Проект отримав фінансову підтримку від Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польської допомоги з розвитку. Ця ініціатива є результатом діяльності партнерів із Кельце та Луцька за підтримки Генерального Консульства РП у Луцьку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: