18:51, 29 Березня 2019

Рожищан запрошують на виставку, присвячену образу Донбасу

У Рожищі відбудеться виставка «Донбас: переPROчитання образу».

Про це інформує Рожищенська міська рада.

У понеділок, 1 квітня, в КУ «Рожищенський районний історико-краєзнавчий музей» відбудеться відкриття інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської виставки «Донбас: переPROчитання образу», підготовленої Українським інститутом національної пам’яті спільно з Національним музеєм історії України.

Експозиція міститиме маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Державного архіву Донецької області. Виставка є спробою деконструювання негативного медійного образу краю як «особливого» регіону, створеного російською пропагандою та актуалізованого в українському суспільстві в умовах війни Росії проти України.

«Ми створили виставку, яка є спробою подолання нав’язуваного російською пропагандою уявлення про Донбас, як «особливого» антиукраїнського регіону. Зібрані цікаві факти з історії заселення краю мають показати його, як цивілізаційно-культурне перехрестя, простір який завжди був привабливим для людини. Приділивши увагу “антирадянським виступам” та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей ми намагалися спростувати образ найбільш зрадянізованого регіону України», – зазначає один з авторів виставки, співробітник Українського інституту національної пам’яті Ігор Карєтніков.

Виставка експонуватиметься до 13:00 5 квітня 2019 року.

Вхід вільний.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: