14:35, 01 Травня 2019

Російське ЗМІ у маніпулятивному сюжеті про українську мову показало волинський факультет філології та журналістики, як «мовних інквізиторів»

У сюжеті телеканалу «Россия24» показали кадри із факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки. Кадри продемонстрували, ілюструючи «мовних інквізиторів». Зокрема на відео помітно декана факультету та викладачів. 

Автор сюжету зазначив, що йде примусова українізація. Про те, що закон «каральний» йому заявив один із нардепів Верховної Ради Юрій Бойко, який пообіцяв, що закон відмінять, як тільки ця «націоналістична Верховна Рада буде розпущена і буде адекватний парламент».

Автор сюжету заявив, що для контролю і «каратєльних» заходів планують творити «мовну поліцію».

«У ролі «мовних інквізиторів виступить Національна комісія із стандартів державної мови. А експерти будуть приймати у всіх держслужбовців і видавати сертифікати. Без документа із відмінними оцінками із мови на роботу не візьмуть, а перездача – платна», – йдеться у сюжеті.

Окрім того, автор сюжету лякає ще й кримінальною відповідальністю за розмови про мультилінгвізмі та додає, що цей закон про тотальну українізацію – це прощальний подарунок Петра Порошенка для Володимира Зеленського, аби обмежити простір для маневрів новому президенту.

Деталі – у відео.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: