19:51, 28 Квітня 2023

«Родина для кожної дитини»: Волинська ОВА та Дитячий Фонд ООН підписали Декларацію співпраці

Кожен четвертий мешканець Волині – це дитина. І через війну 240 тисяч дитячого населення стало більше на 15 тисяч. Це діти, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб. Разом з тим, в області є значна кількість дітей, які потребують особливої уваги та піклування. А також – діти, батьки яких перебувають в полоні або на фронті.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

Сьогодні в обласному центрі Волині відбулась зустріч, присвячена саме підтримці дітей. Представники Уповноваженого ВРУ з прав людини, Міністра соціальної політики України, Волинської облдержадміністрації, територіальних громад області та Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) спільно обговорили проблемні моменти та шляхи їх вирішення.

«Як батько, переконаний, що кожна дитина потребує підтримки сім’ї. Родина – найкраще середовище для повноцінного розвитку дитини. Тож я щиро вдячний нашим партнерам за допомогу. Волинська область – перша в Україні, де реалізується цей проект. І від наших ефективних рішень у прямому сенсі залежить доля цих дітей та забезпечення їх найкращих інтересів», – висловився перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко.

Так, Волинь – пілотна область, яка за допомогою Дитячого Фонду ООН буде реалізовувати у громадах систему кращого догляду для дітей, підтримки сімей і зміцнення спроможності громад у сфері захисту прав та інтересів дітей.

Програма підтримки ЮНІСЕФ розрахована на 2-3 роки та передбачає залучення до роботи усіх 54 громад Волинської області. Перш за все, це стосується навчання працівників служб у справах дітей, соціальних фахівців, облаштування їх робочих місць  та забезпечення оргтехнікою. Особливо важливо це для окремих громад, власне фінансування яких не покриває такі витрати.

Окрім навчання, планується розширення соціальних послуг для родин з дітьми, створення центрів раннього втручання і відділень денного догляду у громадах.

«Все для того, аби підвищити ресурсність родин, які перебувають у кризових ситуаціях, зокрема, зоні ризику відмови від дитини», – пояснила заступниця Міністра соцполітики України Уляна Токарєва. Зростання дітей у родинах – ключовий пріоритет роботи ЮНІСЕФ. Тож уся система спрямована на підтримку і забезпечення таких сімей. В тому разі, якщо це неможливо, держава повинна знайти для дитини нову родину.

Тож третім напрямком співпраці є створення та облаштування патронатних і прийомних сімей, будинків сімейного типу та їхній супровід соцпрацівниками.

«Ми поділяємо переконання, що кожна дитина має право зростати в безпечному та сприятливому сімейному середовищі, яке сприяє її фізичному, емоційному та соціальному розвитку. Ми усвідомлюємо, що досягнення цього вимагає скоординованого та спільного підходу, який залучає всі зацікавлені сторони, включаючи сім’ї, громади, організації громадянського суспільства та державні установи та організації», – йдеться у Декларації співпраці, яку підписали сьогодні представники Волинської ОДА та Дитячого Фонду ООН.

«Впевнений, що сьогоднішнє підписання Декларації буде початком плідної та ефективної роботи», – відзначив Сергій Мовенко старт нового співробітництва.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: