16:56, 03 Лютого 2021

РНБО отримала докази фінансування каналів «групи Медведчука» з Росії

Рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти трьох телеканалів та їхнього власника ґрунтується на свідченнях і доказах щодо їхнього фінансування державою-агресором.

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква у відеокоментарі, який є у розпорядженні «Укрінформу».

“Учора РНБО прийняла консолідоване рішення щодо накладення санкцій щодо трьох телеканалів та їхнього власника. Очевидно, що підставою цього стали незаперечні свідчення і докази, що ці телеканали вже довгий період часу фінансуються державою-агресором. Відповідно, держава не могла не діяти в тих умовах, коли агресія ще більше посилюється, коли Крим залишається окупованим, коли українські солдати продовжують гинути на окупованому Донбасі”,– підкреслив він.

За його словами, РНБО, отримавши від СБУ “очевидні докази” фінансування відповідних каналів з Російської Федерації, прийняла відповідне рішення щодо санкцій.

Водночас Жовква наголосив, що рішення РНБО не стосується порушення свободи слова.

“Можна взяти український медіапростір і подивитися, скільки щоденно, щотижнево проводиться незалежних журналістських розслідувань, спрямованих проти Президента, проти влади в цілому, і вони продовжуються, очевидно, будуть тривати, бо це свобода і незалежність ЗМІ. Але не варто плутати ЗМІ, не варто плутати новини і фейки, пропаганду – це зовсім різні речі”, – підкреслив заступник керівника ОП.

Президент Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти телеканалів «NewsOne», «ZIK» та «112 Україна», а також їхнього власника — народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції, серед іншого, передбачають анулювання ліцензії цих проросійських телеканалів. Станом на ранок 3 лютого мовлення «NewsOne», «ZIK» та «112» вже припинено.

Прес-секретарка Президента Юлія Мендель поінформувала, що вказане рішення РНБО ухвалено відповідно до статті 5 закону України “Про санкції”, постанови Верховної Ради № 2589–VIII від 4 жовтня 2018 року та пропозицій Служби безпеки України, не має нічого спільного з наступом на свободу слова, а ухвалене з метою захисту національної безпеки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: