18:24, 15 Грудня 2021

«Різдвяна майстерня» у Луцьку знову кличе на свої майстер-класи

Сьогодні, 15 грудня, у Арт-галереї «Луцьк» запрацювала «Різдвяна майстерня». Це творчий проект, який не перший рік реалізує департамент культури Луцької міської ради та управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Напередодні новорічних свят і дорослі, і діти знайомляться із автентичними традиціями святкування Різдва на Волині, опановують різноманітні техніки виготовлення святкової атрибутики.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Світлана Колос, Олександра Гусєва, Оксана Черній, Христина Савюк, Світлана Кацай – ось список майстринь, котрі працюватимуть з охочими. Організатори кажуть, буде можливість навчитися виготовляти ялинкові прикраси, розписувати кульки, виливати свічки, робити іграшки із соломи та текстилю.

Директор департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів розповіла, що культурно-мистецький проект «Різдвяна майстерня» охопить сотні дітей різних соціальних категорій. Допоможе розкрити приховані таланти малечі, зацікавить її історією, культурою й мистецькою спадщиною наших предків. Також майстер-класи, за словами Тетяни Гнатів, це й певна промоція Луцьку, бо щороку на такі заходи приходить чимало туристів.

У свою чергу, Світлана Чибирак науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, яка теж завітала на відкриття “Різдвяної майстерні”, сказала, що діти будуть вражені кількістю технік, які створюють домашній настрій і атмосферу. Вона розповіла присутнім про особливості святкування Різдва на Поліссі. Етнографа уважно слухали дванадцятеро дітлахів і чимало дорослих.

Працюватиме “Різдвяна майстерня з 15 грудня по 5 січня 2022 року. Запис вже розпочався та кількість місць обмежена, тому потрібно реєструватися завчасно. Усі деталі щодо майстер-класів і попередній запис можна узгодити за телефоном 095 00 23 507.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: