15:30, 19 Лютого 2018

Рівненська АЕС отримає ядерне паливо від американської компанії

Американська компанія “Westinghouse Electric” почне постачання ядерного палива Рівненської атомної електростанції (РАЕС, Вараш) в 2021 році.

Про це в інтерв’ю «Українським Новинам» повідомив віце-президент і керівник компанії “Westinghouse” Азіз Даг, — пише “Громадське”.

Наразі потреби РАЕС повністю забезпечюються компанією «ТВЕЛ» (Росія).

«Нещодавно підписали контракт — це й продовження й розширення попереднього контракту з Енергоатомом, завдяки якому ми будемо поставляти паливо не на 6 енергоблоків, а на 7. Це буде енергоблок №3 Рівненської АЕС. Це нова станція для Westinghouse, і ми вперше будемо туди поставляти паливо», — зазначив Азіз Даг.

Топ-менеджер американскої компанії додав, що поставки палива на цю станцію розпочнуть у 2021 році. Ядерне паливо в Україну постачається зі шведського заводу “Westinghouse”.

Наразі паливо “Westinghouse” використовується на енергоблоках № 2 і № 3 Южно-Української АЕС (ЮУАЕС, Миколаївська область) і на енергоблоках № 1, № 3, № 4, № 5 Запорізької АЕС (ЗАЕС, Енергодар, Запорізька область).

Наприкінці січня Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” підписала контракт з компанією “Westinghouse Electric” (США) про постачання ядерного палива до 2025 року.

Новим контрактом передбачають постачання ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних у 2021-2025 роках.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: