20:19, 26 Січня 2022

Рік УПА на Волині: пропонують організувати національно-патріотичне дійство на найбільшій сцені області

Організаційний комітет з підготовки та відзначення в області 80-ої річниці заснування Української повстанської армії очолив перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. До складу також увійшли депутати Волиньради, голови окремих територіальних громад, керівники освітніх, культурних, музейних закладів, а також структурних підрозділів ОДА.

Про це повідомили на сайті Волинської обласної ради.

Відкриваючи перше засідання оргкомітету Юрій Поліщук зазначив, що відповідно до рішення обласної ради, 2022-й на Волині оголосили роком УПА.

«На моє переконання масштабне відзначення ювілейної дати слугуватиме не лише добрим підґрунтям для національно-патріотичного виховання молоді, а й у цей не простий для країни час стане стимулом для піднесення патріотичного духу в суспільстві», — зазначив він.

Голова оргкомітету зауважив, що в області існують давні традиції проведення різноманітних – від вишколів до тематичних фестивалів – заходів в місцях, пов’язаних з історією УПА, зокрема, у Новому Загорові, Колках та урочищі Вовчак. Ці терени стали, навіть, окремими туристичними маршрутами. Цьогоріч Юрій Поліщук пропонує, спільно з громадами, масштабувати та урізноманітнити ці дійства. До прикладу,  реконструювати бій під Загорівським монастирем, де 1943 -го менш як півсотні бійців УПА тримали оборону проти півторатисячного німецького війська.

Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко повідомила, що музейники уже запланували презентацію кількох нових експозицій: виставку нагород УПА, колекції листівок Ніла Хасевича, а також документів національно-визвольного руху 40-50 років. Окрім того, вона пропонує видати пам’ятний альбом на основі фото та матеріалів з архівів КДБ, переданих у музейні фонди. Методисти галузі культури також підготували до друку збірник з майже сотнею волинських повстанських пісень. Члени оргкомітету погодили, що друк тематичних видань здійснюватиметься за рахунок коштів обласної програми книговидавництва. Ректор ВНУ Анатолій Цьось зазначив, що університет уже провадить перемовини з істориками щодо проведення науково-практичної конференції, приуроченій історії повстанського руху.

Фінальним підсумком відзначення Року УПА на Волині Юрій Поліщук запропонував організацію на свято Покрови національно-патріотичного дійства на найбільшій сцені області – в облмуздрамтеатрі.

Наступне засідання оргкомітету розглядатиме уже конкретний перелік заходів, які до того часу повинні сформувати представники галузей, установ, громадських організацій та територіальних громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: