20:19, 16 Квітня 2021

Річку Стир у межах Жидичина зарибили білим амуром

16 квітня відбулося зариблення на придатковій водоймі (старе русло) річки Стир в межах с. Жидичин Луцької ТГ. Вселення здійснювалося з ініціативи та за рахунок коштів місцевих рибалок – любителів. Основна мета зариблення – це відновлення популяції риб та біологічна меліорація.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Так, до річки випустили 24,8 кг дволітки риби білого амура, середньою вагою близько 200 грамів/екз. Зокрема, вселили 124 екз.  білого амура.

Контроль за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів здійснювали працівники Волинського рибоохоронного патруля, Держекоінспекції у Волинській області та працівники відділу екології Луцької міської ради. Зарибок для вселення виростили в ставовому рибному господарстві у с. Перемиль Берестечківської ТГ.

Організатори зариблення повідомили, що найближчим часом планують запустити у дану водойму коропа та карася сріблястого для наповнення генофонду аборигенних видів риб.

«Поповнення популяцій водних біоресурсів – один з важливих способів збільшення видового різноманіття та відновлення рибогосподарського потенціалу водойм. Випуск молоді цінних видів риб підтримує водні екосистеми та збільшує рибне багатство нашого регіону. До того ж, білий амур є природним біомеліоратором, який очищує водойми від зайвого фітопланктону та надлишку рослинності, зменшуючи цвітіння води і заростання акваторії», –  прокоментував начальник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Закликають громадян брати участь у збереженні рибних запасів, особливо в місцях вселення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: