15:30, 13 Травня 2022

Резніков заявив, що Україна входить у довготривалу фазу війни

Україна змусила росію знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня і входить у довготривалу фазу війни.

Про це у «Фейсбук» написав міністр оборони Олексій Резніков.

«До 9 травня росія отримала стратегічну поразку – не змогла знищити українську Державу шляхом військової інтервенції та зміни влади на російських маріонеток. Ми змусили її знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня. На цьому тлі ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проектувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав», – написав міністр оборони.

Резніков зазначив, що після відкритого повномасштабного нападу росії 24 лютого у москві планували, і багато хто на Заході поділяв цю думку, що Україна капітулює за кілька днів. У кремлі розраховували за кілька тижнів встановити на нашій землі новий, «російський», лад.

Втім, українські захисники і захисниці, весь український народ дали відсіч окупантам і зірвали ці плани.

«Вони втекли з Житомирщини, Київщини, Чернігівщини, Сумщини і визначили собі нові цілі – захоплення півдня та сходу України. Але цього знову не сталося. Завдяки масовому героїзму наших воїнів, згуртованості українців, міжнародній підтримці Україна вистояла», – написав Резніков.

Він наголосив, що захисники Маріуполя – морська піхота, гвардійці, зокрема, з полку «Азов», Маріупольський батальйон ТрО, прикордонники, поліцейські, розвідники, бійці Служби безпеки – виграли для нас час і зберегли багато життів.

Сили оборони в зоні проведення ООС, а також у Харківській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях стримали навалу ворога. Ізюм, Попасна, Рубіжне, Авдіївка, Мар’їнка і не тільки – це справжні міста Героїв і місця бойової слави українців.

Рух Опору у Мелітополі, Херсоні та інших населених пунктах – це важливий внесок у спільну перемогу, зазначив міністр.

Як наголосив Резніков, на міжнародному рівні також відбувся тектонічний зсув. Це відбулося завдяки системному поясненню з української сторони, що нам потрібне важке озброєння: авіація, артилерія, танки і бронетехніка тощо – західних зразків і калібрів, які використовують країни НАТО.

“За місяць Україна пройшла інтеграційний шлях у сфері оборони, який не могла здолати 30 років. Ми вже отримуємо важке озброєння від партнерів. Зокрема, американські гаубиці М777 калібру 155 мм вже працюють на фронті. Три місяці тому це вважалося неможливим”, – написав Резніков.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: