22:45, 04 Травня 2023

Ремонт школи та проблеми психоневрологічного інтернату: представники Волиньради відвідали Олику

Голова Волиньради Григорій Недопад разом із депутатами Ігорем Лехом, Юрієм Ройком та Орестом Маховським здійснили робочий візит до Олики.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Це туристично привабливе селище попри бюджетні обмеження в умовах воєнного стану прагне розвивати та вдосконалювати інфраструктуру. Наміри і можливості цього процесу і стали предметом обговорення депутатів облради з місцевою владою. Так, напередодні Волиньрада відгукнулася на прохання Олицької тергромади і посприяла у виділенні мільйона гривень на заміну частини вікон на енергозберігаючі у приміщенні опорного закладу – Олицького ліцею. Під час візиту депутати ознайомилися із ходом ремонтних робіт, що нині тут тривають.

«Історико-культурне значення Олики важко переоцінити. На жаль, підготовку до реставрації замку Радзивілів призупинила велика війна. Але відрадно те, що місцева влада зосередилася на інших посильних їм інфраструктурних проектах, яким, зокрема, є і відновлення найбільшого опорного освітнього закладу громади. Звісно, ми не могли не підтримати їхні зусилля», – зазначив голова обласної ради Григорій Недопад.

Очільник Олицької громади Олександр Прендецький розповів, що зведена у 1969 році школа досі не знала жодного капітального ремонту.

«Сьогодні приміщення ліцею перебуває в поганому стані. У 2022 році реконструкція опорного закладу була запланована у державній програмі «Велике будівництво». За проектом передбачалася заміна даху, оновлення фасаду, а також благоустрій території, але з відомих причин цього не сталося. Тому сьогодні ми власними силами почали окремі ремонтні роботи», – розповів він.

За словами Олександра Прендецького з місцевого бюджету спрямували 2,7 млн гривень і вже оновили приміщення спортзалу: замінили підлогу, облаштували роздягальні, душові та санвузли, а також побудували пандус.

«Також нам уже вдалося замінити значну частину вікон у школі на енергозберігальні. Коштів обласного бюджету вистачить, аби у повній мірі вирішити цю нагальну потребу. Також днями оголосили тендер на реконструкцію даху ліцею. На це з бюджету громади ми додатково передбачили понад чотири мільйони гривень», – зауважив Олександр Прендецький.

Сьогодні в Олицькому ліцеї навчається близько 400 дітей, хоча розрахований він на понад 900 місць. Депутати обласної ради Ігор Лех та Юрій Ройко, які обрані до волинського парламенту у цьому окрузі, переконані, що наповнюваність цього освітнього закладу має бути стовідсотковою. «На жаль завантаженість Олицького ліцею становить лише 40 %, тому доречно, здійснивши як зовнішні, так і внутрішні ремонти, вирішити питання із довозом учнів із навколишніх сіл. Спільними зусиллями місцевої та обласної влади ми зможемо створити належні умови для навчання і привабити сюди учнівську молодь», – впевнений депутат Юрій Ройко.

Обранці громади також акцентували увагу місцевої влади подбати про будівництво укриття, адже ліцеїсти від початку війни змушені навчатись дистанційно.

«Облаштування укриття також передбачене у розробленому проекті реконструкції цього навчального закладу. Це сьогодні вкрай необхідно, бо йдеться про безпеку дітей. Важливо дати можливість ліцеїстам навчатися очно, бо дистанційне навчання у сільській місцевості – це втрачені роки», – констатував депутат облради Орест Маховський.

Перебуваючи в Олиці голова та депутати обласної ради не оминули увагою і комунальний заклад соціального спрямування. Директор Олицького психоневрологічного інтернату Сергій Кучер розповів, що на 110 місцях зараз в закладі перебуває 130 підопічних, в тому числі і евакуйовані з інтернатів Донеччини.

«Однією із основних проблем  для нас є заміна пральних машин, які вже не підлягають ремонту, а також реконструкція банно-прального комплексу», – розповів керівник закладу.

«На вирішення цієї проблеми знадобиться 400 тисяч гривень. Ми будемо шукати можливість виділення цих коштів на підтримку комунального закладу, який виконує важливу соціальну функцію», – запевнив голова Волиньради Григорій Недопад.

Олександр Прендецький висловив вдячність керівництву та депутатам обласної ради за підтримку ініціатив та подальших перспектив розвитку Олицької громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: