08:43, 17 Грудня 2021

Регулятор ЄС схвалив пігулки проти коронавірусу«Pfizer»

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило екстрене використання в ЕC протиковідних ліків від “Pfizer” на ранньому етапі захворювання.

Як передає “Укрінформ”, про це повідомляє “Reuters”. 

Як заявили в агентстві, країни ЄС тепер зможуть використовувати противірусні пігулки “Pfizer” від COVID-19 «Паксловід» на ранньому етапі після встановлення діагнозу, навіть якщо повна перевірка препарату для отримання дозволу регулювальних органів не була завершена.

Пацієнтам із ризиком розвитку тяжких форм інфекції радять починати п’ятиденний курс «Паксловіду» якнайшвидше після встановлення діагнозу або впродовж 5 днів з моменту появи симптомів, але не тоді, коли вже потрібен додатковий кисень.

Дані, опубліковані цього тижня, продемонстрували, що таблетки “Pfizer” були ефективні майже на 90 % у запобіганні госпіталізаціям і смертям серед пацієнтів з високим ризиком, а нещодавні лабораторні дані показують, що препарат зберігає свою ефективність проти Омікрона, що швидко поширюється.

Як зазначає видання, EMA раніше надавала такі дозволи для деяких ін’єкційних препаратів на основі антитіл, оскільки уряди намагаються збільшити свій арсенал для боротьби з новим варіантом коронавірусу – Омікроном.

Зіткнувшись зі зростанням кількості випадків коронавірусу в регіоні, регулятор ЄС вчинив аналогічно стосовно таблеток «Молнупіравір» від Merck у листопаді.

Як повідомляв Укрінформ, Данія в четвер схвалила застосування перших пігулок для лікування COVID-19 «Молнупіравір» компанії “Merck”, таким чином ставши першою країною у ЄС, яка зробила це.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: