15:32, 04 листопада 2018

Референдум у Новій Каледонії: більшість проголосувала проти незалежності

За результатами підрахунку 95 % голосів, більшість жителів Нової Каледонії на референдумі про незалежність висловилися проти відділення від Франції.

Більшість жителів Нової Каледонії, французького адміністративно-територіального утворення, розташованого в Тихому океані, під час референдуму висловилися проти незалежності. Про це свідчать попередні результати підрахунку голосів, оприлюднені в неділю, 4 листопада, повідомляє “Deutsche Welle” із посиланням на агенцію “AFP”.

За даними місцевих ЗМІ, результати підрахунку 95 відсотків голосів свідчать, що 56,8 відсотка тих, хто взяли участь у голосуванні, не підтримали здобуття незалежності. Явка, за останніми даними, становила 79,8 %. Нагадаємо, з близько 270 тисяч жителів Нової Каледонії правом голосу володіють приблизно 175 тисяч осіб.

Як оголосив президент Франції Еммануель Макрон, більшість жителів Нової Каледонії проголосували за те, щоб залишитися частиною Франції.

“Я також хочу висловити свою гордість як глава держави, що більшість каледонців обрали Францію: це знак упевненості у Французькій республіці, в її майбутньому та її цінностях”, — заявив президент.

Опитування перед референдумом також прогнозували, що більшість жителів хочуть лишитися у складі Франції. Згідно з ними, відділення підтримують передусім корінні жителі — канаки, які становлять близько 40 % тих, хто має право голосу. Критики ідеї незалежності, зокрема, згадували про 1,3 мільярда євро, які французький уряд щорічно виділяє Новій Каледонії. Референдум мав відбутись ще в 1998 році, але його проведення кілька разів переносили.

З 1853 року ця група островів належить Франції, становлячи собою важливу для Парижа територію з геостратегічної точки зору. Крім того, в Новій Каледонії розташовані до чверті всіх світових родовищ нікелю — сировини, важливої для виробництва електронних пристроїв.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: