12:33, 03 Лютого 2018

До редактора «Волинь Online» писали шахраї, вдавши із себе службу безпеки банку

На мобільний номер головного редактора інтернет-видання «Волинь Online» прислали дивне повідомлення, начебто, від працівників банку.

Інтернет-видання вирішило з’ясувати, що це за повідомлення.

Сьогодні, 3 лютого, вранці, на мобільний телефон головного редактора інтернет-видання «Волинь Online» Мар’яни Метельської прийшло повідомлення із мобільного номеру 380 99 90 37 423:

«Ваша картка буде заблокована банком, пройдіть авторизацію або телефонуйте 38 (044) 22 97 145, 380 (056) 78 56 825, 38 (044) 587 58 60».

Оскільки до цього номера телефону не прив’язана ніяка банківська картка, стало зрозуміло, що шахраї.

Спочатку ми зателефонували у «ПриватБанк», де працівник підтвердив, що це шахраї. Працівник вніс номери у базу шахраїв. Також попросив не телефонувати до них.

Однак, ми все таки зробили це:

«Алло, доброго дня! Гаряча лінія служби безпеки Національного банку України. Мене звати Володимир. Я слухаю Вас», – відповів чоловік російською мовою.

Ми уточнили, якого банку:

«Ми обслуговуємо банки, які потрапили під націоналізацію, такі банки, як «ПриватБанк» «Ощадбанк», «ОTP», «Пумб», «Агріколь».

Перепитали, як звати чоловіка. Він повторив, але, на жаль, на записі добре не чути – Кравченко чи Савченко Володимир Сергійович (ім’я, швидше за все, вигадане). Також чоловік назвав якийсь номер – 11887. Раптом чоловік поставив телефон на утримання дзвінка.

Після цього чоловік зателефонував із номера телефону +380 94 82 97 145:

«Алло, добрий день. Гаряча лінія служби безпеки Національного банку України, слухаю Вас» – знову розмовляв російською.

Перепитали, чому він телефонує і з якого банку:

«Ви до нас до того телефонували», – каже незнайомець.

Ми наполягли, що ні, це він телефонував.

«Ах, ти криса, я тебе, як зловлю десь, я тебе, як візьму за штани», – раптом почав погрожувати чоловік не ясно чи у трубку чи до когось поруч ледь не шепотом і відразу знову поставив телефон на утримання.

Як пояснив нам оператор мобільного зв’язку «Київстар», телефон можуть заблокувати шахраї та відновити його уже як свій, якщо матимуть останні три номери, на які Ви телефонували, а також залишок коштів на рахунку. Щоб цього не сталося, можна звернутися у центр обслуговування клієнтів із заявою, аби відновлення мобільного телефону відбувалося лише із паспортом.

Оператор мобільного зв’язку «МТС» запевнив, що у них це важче зробити, адже потрібно два номери, із якими найчастіше спілкуєтеся, кодове слово, коли був поповнений рахунок та ще ряд запитань. Окрім того, відновити втрачений номер телефону можна лише за паспортом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: