15:31, 12 Лютого 2019

Речник УПЦ МП заявив, що у ПЦУ кадрова криза і тому відправи лише раз чи двічі на тиждень

Речник УПЦ МП Олег Точинський заявив, що у Православній Церкві України не вистачає священиків. 

Про це він написав на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Цікава штука виходить… Нещодавно зустрів заяву митрополита УПЦ КП Михаїла Зінкевича про те, що у них (в УПЦ КП) кадрове перенасичення. А по факту, з тих парафій УПЦ на Волині, які перейшли/були переведені/захоплені, лише декілька мають призначених на постійній основі священнослужителів. Тобто, більшість з них фактично самі себе позбавили можливості постійної пастирської опіки, а відправи на цих парафіях будуть відбуватись лише (плюс-мінус) двічі на тиждень. Пасхальні ж чи Різдвяні Богослужіння (як і в інші святкові дні) у когось тепер не завжди співпадатимуть з датою святкування”, — йдеться у повідомленні.

За його словами, схожа ситуація була в УПЦ у 90-х роках, коли парафії одна за одною відкривались, а заміщати їх одразу не було ким. Тому один священик міг обслуговувати до чотирьох приходів. Хоча ця проблема в УПЦ з часом вирівнювалась. Дуже швидко на такі приходи знаходились молоді та амбітні батюшки, які будували в тих селах храми, розвиваючи церковне життя. І всім всього вистачало.

“З чим може бути пов’язаний такий стан речей в ПЦУ — важко зрозуміти. Кажуть, що кадрове перенасичення, а на ділі ті приходи, де в УПЦ були повноцінно діючі священики, не мають кого призначити. Можливо це пов’язане з матеріальним забезпеченням? Якщо так, то це і не дивно. В нас досі є такі парафії, де священик отримує до 2000 грн. заробітньої плати. Як би там не було, однак факт лишається фактом. На тих приходах, де священики УПЦ діяли на постійній основі, від ПЦУ не скрізь здатні дати рівноцінну заміну”, — зазначає Олег Точинський.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: