23:42, 16 Лютого 2019

Речник УПЦ МП стверджує, що волинське село не змінює конфесію. ВІДЕО

Речник УПЦ МП Олег Точинський стверджує, що волинське село не переходить до ПЦУ. 

Про це йдеться на його сторінці у “Фейсбук”.

“Сьогодні був присутній на “зборах про перехід” у селі Пожарки Рожищенського району. Попередньо “ініціативна група” розвісила по селі оголошення про заплановане зібрання. Місцем проведення визначили сільський клуб. Що характерно, в оголошені було написано “на збори запрошуються всі мешканці села незалежно від конфесії”, — йдеться у дописі.

За словами речника, цього дня в село приїхали також представники місцевої влади, поліції та духовенства.

“Особисто я неодноразово закликав і сільського голову, і поліцію, і всіх присутніх, аби збори проходили виключно в межах закону №4128-д, який мені хоч і не подобається, однак регулює подібні процедури у правовому полі. Спершу “ініціативна група” хотіла взяти на себе організацію проведення зібрання, на що їм заперечили нормами того ж таки закону 4128-д. По-перше, вдалось, посилаючись на норму про те, що “Членство в релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення, а також на вимогах статуту (положення) релігійної громади” визначити, що відповідно до вимог Статуту Свято-Стефанівської релігійної громади УПЦ села Пожарки членами релігійної громади вважаються ті, хто регулярно бере участь у богослужінні, сповідається та причащається, дотримується церковних канонів і приписів, творить діла віри та прагне до духовно-морального вдосконалення, — йдеться у дописі. — По-друге, відповідно до норм закону 4128-д та Статуту релігійної громади, визначили, що парафіяльні збори та збори територіальної громади — це різні речі. А згідно Статуту релігійної громади, парафіяльні збори повинні очолюватись настоятелем. Проти цього активно заперечував прибулий до села місцевий декан (благочинний) Київського патріархату (на відео). Вочевидь, тим самим, він хотів, щоби збори провели зі стандартними маніпуляціями. Також він хотів бути особисто присутнім на цих зборах, проти чого активно заперечували і парафіяни і священики УПЦ”.

Олег Точинський заявляє, що у підсумку, після тривалих суперечок, вдалось вийти у законне поле. Усі, хто не мав відношення до Свято-Стефанівської релігійної громади УПЦ села Пожарки, покинули приміщення клубу, а збори, як і домовилися, очолив настоятель. Створили лічільну комісію, після чого усі присутні, ідентифікуючи свої особи (а не підніманням рук вгору), залишали свої прізвища у списках або “за УПЦ”, або “за УПЦ КП”.

“Таким чином, збори завершилсь таким результатом: “за перехід в УПЦ КП” проголосувала 71 особа, проти — 65. Після цього, використовуючи норму законопроекту 4128-д про те, що “Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади”, підбили підсумок зборів — Свято-Стефанівська релігійна громада УПЦ села Пожарки своєї конфесійної приналежності не змінює! “Ініціативній групі”, яка скликала збори, запропонували зареєструвати нову релігійну громаду у встановленому законом порядку та, у тому ж порядку, висловлювати свої претензії на почергові богослужіння у місцевому храмі”, — заявляє Олег Точинський.

Опубліковано Олегом Точинським Субота, 16 лютого 2019 р.

Опубліковано Олегом Точинським Субота, 16 лютого 2019 р.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: