23:14, 07 Липня 2022

Реалізація польсько-українського проекту «Готський шлях» на завершальному етапі

6 липня делегація з Володимирської міської ради та історичного музею ім. О. Дверницького здійснила робочу поїздку в музей-скансен у село Масломенч, що розташоване у гміні Грубешів. Поїздка відбулась у межах проекту «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож в минуле».

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Під час екскурсії музеєм просто неба учасники делегації мали змогу відчути атмосферу життя племені готів, познайомитись з їхнім побутом, традиціями і навіть обрядами та самобутніми ритуалами.

Керівниця відділу міжнародної діяльності та туризму міськвиконкому Катерина Підгурець обговорила з партнерами орієнтовні дати майбутніх заходів у межах проекту, а також  підготувала багато фото та відеоматеріалів, які необхідні для створення всіх графічних та медіапродуктів.

Нагадаємо, що проект «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож в минуле» по програмі «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» реалізується у громаді з 1 липня 2021 року. Завершення проекту планується до 31 жовтня цього року.

Загальний бюджет українсько-польського проекту 65 055 євро, з яких  бюджет для української сторони складає  47 060 євро. Грантові кошти (90 %) – 42 324,33 євро, а співфінансування з місцевого бюджету (10 %) становить 4 735,67 євро.

Метою проекту є вдосконалення інформаційної та матеріальної бази історичного музею ім. Омеляна Дверницького у Володимирі, зокрема: розробка веб-сайту, створення макета поселення готів, придбання тач-панелі, створення фільму про готів, їх культуру та побут, виготовлення 3D макету готського поселення та ін., а також проведення кількох тематичних заходів.

В межах проекту заплановано створити експозиційну кімнату в історичному музеї міста. На новій локації зануритись в культуру і побут готів часів 2-4 століть буде цікаво, як дітям, так і дорослим. В кімнаті можна буде детально роздивитись готські поселення, знаряддя праці, обладунки, переглянути тематичний мультик та завантажити додаток на смартфон – захопливу гру, в якій необхідно зібрати всі готські монети і не натрапити на фальшиві, адже готи це ще ті «ранні криміналісти».

Наразі для музею вже закупили тач-панель, облаштували кімнату, розробили сайт проекту та  3D моделі воїнів-готів. На завершальному етапі виготовлення макета «Готське село», розробка 3D моделі готського будинку, створення анімацій та відеопродуктів.

На жаль, війна вносить свої корективи, тому існують певні складнощі, такі як затримка оплати платежів, обмеження на здійснення валютних операцій та на проведення заходів, проте реалізація уже на завершальному етапі.

У підсумку реалізації проекту планується проведення кількох цікавих заходів, а саме культурно-освітньої події «Сімейний вихідний у музеї», який, впевнені, не залишить байдужими ні малих, ні дорослих, а також міжнародної наукової конференції, на яку будуть запрошені видатні науковці з України та Польщі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: