16:55, 01 Серпня 2018

Радянського партизана хочуть позбавити звання почесного громадянина Луцька

Елементом ворожої пропаганди вважає Антона Бринського депутат Луцької міськради, який зареєстрував проект рішення про позбавлення очільника партизанських загонів звання почесного громадянина Луцька.

Автором проекту рішення міської ради «Про позбавлення Бринського А. П. звання «Почесний громадянин міста Луцька» став депутат міськради Павло Данильчук.

«Після Революції Гідності та в часи російсько-української війни надважливим питанням для держави є відновлення історичної правди та справедливості, завершення декомунізаційних заходів та нівелювання історичних ворожих міфів чи пропаганди. Одним з таких елементів пропаганди залишається Антон Бринський, який в часи Другої світової війни очолював радянські партизанські загони та активно діяв на території Волині і до сьогодні лишається почесним громадянином міста Луцьк. Насправді Бринський був компартійним діячем та офіцером ГРУ, окрім боротьби з нацистами проводив активну боротьбу з ОУН та УПА, здійснював каральні операції проти мирного українського населення (найбільш відоме спалення села Рафалівка Рівненської обл..), провокував загострення україно-польських стосунків, які проявились у військовому конфлікті 1943 року»,– вказує автор документу у пояснюючій записці.

Він вважає, що прийняття такого рішення потрібне для встановлення історичної справедливості, прагнень Луцької міської ради продовжувати декомунізаційну та деокупаційну політику, елементами якої є рішення, які були прийняті за часів радянського окупаційного режиму.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: