15:56, 20 Грудня 2018

Рада зобов’язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви

Верховна Рада ухвалила законопроект, яким зобов’язала Українську православну церкву Московського патріархату вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

Законопроект № 5309 підтримали 240 народних депутатів, – повідомляє “Громадське”.

Проект зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату вказувати у своїй повній статуній назві приналежність до релігійної організації за межами України – «керівний центр якої знаходиться в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала територію України».

Проектом також визначає: якщо упродовж 4-х місяців після набуття законом чинності релігійна організація (тобто УПЦ МП) не внесла відповідні зміни до своєї назви та не подала ці дані в реєстр, її статут втрачає чинність у тій частині, де визначена її назва.

Перед голосуванням за трибуною виступали представники різних фракцій. Проти ухвалення закону виступив лише представник фракції «За життя». Він зазначив, що головою Української православної церкви України є митрополит Онуфрій.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій назвав рішення «історичним» та закликав депутатів його підтримати.

Зазначимо, що законопроект внесли до Ради ще в 2016 році, проте поставили на порядок денний у вересні 2018, проголосували у грудні 2018.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: