08:15, 29 Лютого 2024

Рада ЄС схвалила виділення Україні 50 мільярдів євро

Учора, 28 лютого, Рада Європейського Союзу схвалила започаткування Інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки. 

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

«Ukraine Facility – це унікальний інструмент з підтримки економічного розвитку та відновлення України на її шляху вступу до ЄС. В рамках інструменту надаватиметься безпрецедентна передбачувана підтримка на основі спільно узгоджених планів і пріоритетів урядом України та Європейською комісією», – йдеться у повідомленні.

У рамках Інструменту, протягом 2024-2027 років Україна отримає близько 39 млрд євро прямого бюджетного фінансування, з яких понад 5 млрд – гранти.

«Вдячний партнерам з ЄС за надважливе рішення щодо підтримки України. Завдяки подальшій активній роботі уряду України та представників Європейської комісії в рамках програми, Україна впевнено наближатиметься до свого європейського майбутнього», – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Як зазначається, також у рамках Інструменту діє механізм перехідного фінансування (Bridge financing), що після підписання відповідних міжнародних договорів відкриє шлях до отримання необхідного фінансування у коротший термін до початку дії Facility.

Підписання кредитної угоди та меморандуму очікується на початку березня, додали в Мінфіні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: