20:49, 07 Грудня 2022

Пустовіт заявив, що самоврядуванню потрібно більше повноважень

Про посилення участі органів місцевого самоврядування в процесі ухвалення рішень на національному рівні під час війни та у післявоєнний період йшлося під час круглого столу, організованого Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ у рамках Проекту «ГОВЕРЛА», що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Участь у дискусії взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Так, на думку експертів, аби рішення органів місцевого самоврядування мали більшу вагу, варто приділити увагу асоціаціям ОМС. То ж суттєвого оновлення та вдосконалення потребує Закон «Про асоціації органів місцевого самоврядування». Доцільно підготувати зміни до законів, що регулюють діяльність Верховної Ради України, її органів та народних депутатів України, які б передбачали не лише можливість ефективно взаємодіяти з органами місцевого самоврядування та їх асоціаціями, а й зобов’язували їх до цього.

Також парламенту пропонують напрямки вдосконалення електронної платформи «Консультації з органами місцевого самоврядування», передбачивши в них особливі умови для асоціацій ОМС.

«Ефективність функціонування місцевого самоврядування та його взаємодії з державними органами залежить від продовження реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади. Тому такі дискусії варто продовжувати та виносити їх результати на обговорення народних депутатів», – наголосив Григорій Пустовіт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: