21:47, 08 Січня 2024

Прикордонники Волині підсумували показники служби за минулий рік

Прикордонники Волинського загону продовжують у складі Сил оборони України виконувати бойові завдання та протидіяти протиправній діяльності на державному кордоні.

Про це повідомляє прес-служба Волинського прикордонного загону.

Так, упродовж минулого року охоронці кордону затримали майже 600 порушників законодавства з прикордонних питань, виявили 105 одиниць зброї, сотню боєприпасів та понад 19 кілограмів наркотичних речовин.

Охоронці кордону припинили п’ять спроб незаконного переміщення товарів поза пунктами пропуску, затримали 27 осіб за спробу перетину кордону на «зеленій» ділянці.

Торік кордон в межах області перетнули майже 3,6 мільйона осіб та понад 800 тисяч транспортних засобів.

З різних причин прикордонники Волинського загону не пропустили через державний рубіж майже шість тисяч осіб. Під час прикордонного контролю інспектори виявили 250 документів, які містили ознаки підробки. Найчастіше підробляли військово-облікові документи та довідки про перебування особи на консульському обліку. Двійко осіб спробували перетнути українсько-польський кордон шляхом уникнення прикордонного контролю, сховавшись в купе пасажирського потягу та кабіні вантажівки.

В рамках протидії організованим формам незаконного виїзду осіб призовного віку за кордон, кримінальні аналітики оперативних підрозділів встановили близько 200 ліцензіатів, які систематично допускали порушення та сприяли виїзду вказаної категорії громадян з України. По більш ніж півсотні з них до компетентних органів направили інформування про скасування ліцензії та притягнення останніх до кримінальної відповідальності.

Оперативні підрозділи викрили діяльність двох організованих злочинних угруповань та восьми протиправних груп, які спеціалізувалися на організації незаконного виїзду осіб призовного віку за кордон. Припинили функціонування десяти каналів вказаної протиправної діяльності, засудили 73 особи. Ліквідували три канали незаконного виготовлення та обігу електронних сигарет, компонентів до них і рідин без акцизних марок.

Дискредитували ряд протиправних угрупувань, які спеціалізуються на контрабанді тютюнових виробів з використанням безпілотних літальних апаратів. В результаті оперативної протидії примусово приземлили три квадрокоптери з цигарками, в рамках проведення слідчих дій вилучили дев’ять безпілотників різних типів, комплектуючі для їх запуску та цигарки.

Торік прикордонники задокументували тринадцять спроб надання подорожніми неправомірної вигоди за безперешкодний пропуск через кордон.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: