19:00, 22 Січня 2019

Провінціалізм. Урбаністика. Олені: ЖК «Світлий хутір» від «Казкової оселі»*

«Світлий хутір» – житловий комплекс із двох 10-поверхових будинків за адресою вул. Гончара, 1. Свого часу на  цій території вже розпочиналось будівництво, яке спочатку зупинилось, а згодом – і фінішувало на стадії фундаменту. Уже зараз зрозуміло, що проект, який реалізовується сьогодні, буде доведений до логічного, більш успішного, завершення.

Компанія «Атланта Нерухомість» у корпоративному блозі «Новобудови Луцька» у «Фейсбук» вирішила цього разу розповісти про ЖК «Світлий хутір».

«Сільська дискотека, суржик, одяг на грані провінційного сюрреалізму ну і, звісно ж, олені – саме такі асоціації у нас викликає фронтмен музичного гурту «ТІК» Віктор Бронюк. Тому, коли більше року тому на багатьох луцьких бордах можна було споглядати яскраво-жовту рекламу із зображенням лідера «заслужених оленів України», особисто ми аж ніяк не міг подумати, що це – презентація нового ЖК. Можливо, через те, що лого з назвою нового комплексу – «Світлий хутір», було стримано-лаконічним, можливо й через те, що фізіономія Бронюка зосереджувала всю увагу на собі і навіть трохи вводила у ступор. У той же час, нестандартний підхід до маркетингу і співпраця з легко пізнаваною медійною особою чітко вказували на неординарність і хороший бюджет претензійність нового проекту», – кажуть у компанії.

Офіційним забудовником ЖК є компанія «Казкова оселя», засновником і фактичним керівником якої є Андрій Покровський – відомий бізнесмен і політик, з ім’ям якого пов’язують функціонування таких відомих інфраструктурних об’єктів як «Сіті-парк» і «Промінь». Що цікаво, назва забудовника «Світлого хутора» є ідентичною назві ЖК на вул. Ветеранів 21А, яку також будували люди Покровського. Таким чином, для консультації щодо придбання житла у ЖК «Світлий хутір», забудовником якої є ТзОВ «Казкова оселя», вам потрібно буде звернутись у відділ продажу компанії «Казкова оселя», яка знаходиться у ЖК «Казкова оселя».

«Попри інсинуації з назвою і достатньо нетривалий період діяльності, вагомих підстав не довіряти діловій репутації забудовника «Світлого хутора» фактично немає. Темпи будівництва динамічні, на об’єктах постійно ведуться роботи, будинки буквально виросли на очах. Здачу першої секції успішно відбулась на осінь 2018-го, весна 2019-го ознаменується завершенням усіх будівельних робіт на ділянці, – розповідають у компанії «Атланта Нерухомість». – Певну засторогу викликає хіба що явне небажання представників відділу продажу надавати для ознайомлення оригінали або копії дозвільних документів на будівництво, дивує і принципова відмова відправити макет типового договору, за яким, власне, і відбувається сам факт купівлі житла у «Світлому хуторі». До речі, бажаючи придбати квартиру у даному ЖК вам запропонують укласти договір купівлі-продажу майнових прав. Доволі популярна форма співпраці із забудовником, але потрібно пам’ятати, що за змістом договору купівлі-продажу майнових прав покупець отримує лише право на набуття права власності, але не саме право власності на нерухомість. У такому випадку підстав для визнання за покупцем майнових прав на об’єкт інвестування фактично немає. У той же час, на сьогодні немає жодної схеми придбання квартири у будинку, що будується, яка б захищала інвестора (тобто Вас як покупця) цілком і повністю. Інвестування (у тому числі – і купівля квартири в новобудові) – це завжди ризик, в якій би формі воно не здійснювалося. Визначальний фактор у співпраці із забудовником – його ділове реноме, тому хочеться вірити, що «Казкова оселя» не захоче псувати свою репутацію й успішно завершить проект. І так, «Світлий хутір». Цікаво, чим керувались керівники й маркетологи проекту, обираючи його назву? Важкувато оправдати «хуторянськість» ЖК, який розташований в межах 55-го мікрорайону, одного із найбільш густозаселених секторів міста, де новобудов більше, аніж дерев. Подив взагалі викликає той факт, що у назві «унікального житлового комплексу бізнес-класу» є саме слово «хутір»! Та й Бронюк, представник масової культури, зі своїми «оленями» і «пірожиним», як на нас, слабко підкреслює елітарність й ексклюзивність новобудови. Плюсуємо за приставку «світлий», яка асоціюється із позитивом і легкістю, пояснення «хутора», напевно, варто шукати у «закритій території, доступній лише для мешканців комплексу».

Також у компанії додають, що життя на 55-му без власного автомобіля можливе, але – об’єктивно нелегке. Ані вул. Чорновола (у більшій мірі), ані вул. Карпенка-Карого (меншою мірою) ніколи не були перенасичені рухом громадського транспорту. Нехай не вводить в оману і територіальна близькість до просп. Соборності: вихід до однієї із найактивніших транспортних артерій Луцька для мешканців 55-го мікрорайону перекриває «гігант» «Порт-Сіті», офіційний графік роботи якого триває з 10.00 до 22.00 години. Поза межами вказаних годин центральні входи і виходи торгово-розважального центру зазвичай закриті, тому тим, у кого життєвий ритм не вписується у рамки зазначеного розкладу, потрібно заздалегідь враховувати необхідність пошуку обхідних шляхів навколо «порту».

Сам 55-й квартал є одним із «наймолодших» мікрорайонів міста, мешканці якого, у той же час, вже встигли натерпітись від постійних будівельних конструювань, розбитих невпорядкованих доріг, незручностей із комунікаціями і слабкого розвитку інфраструктури. На сьогодні район динамічно розвивається, тут діє ряд продуктово-промислових об’єктів, є салони краси, кафе, інша комерція. Окремої уваги заслуговує історія із місцевими освітніми закладами (великий мікрорайон, велика кількість молодих сімей із дітьми): якщо дитячий садочок № 40 «Дивоцвіт» таки вдалося відкрити у 2012 р, то процес побудови і здачі в експлуатацію вже № 27 непристойно затягнувся. Станом на сьогодні можна констатувати – обіцянка луцьких можновладців про те, що вже з 1 вересня 2018 року двері «освітнього довгобуду» будуть відкриті для місцевих школярів, все-таки можна віднести до категорії «рідко-таки-виконананих» — освітній заклад успішно функціонує.

У «Світлому хуторі» передбачено 117 квартир різної площі і різного планування. Це – що стосується «простих смертних», оскільки у комплексі є ще 7 пентхаусів для «касти обраних». Площі таких апартаментів – від 130 до понад 200 кв.м., ціна – від 500 дол. за квадратний метр. До привілегій власників великогабаритних видових квартир належить і наявність окремих гаражів у дворі комплексу, у той час як для інших власників нерухомості передбачена відкрита стоянка за формулою «одна квартира-одне паркомісце». Представники відділу продажу запевняють, що місць для автомобілів вистачить і для мешканців, і для гостей комплексу, хоча сам факт відсутності підземного паркінгу дасть змогу жителям ЖК сповна насолодитися і «вихлопним» смаком, і «двигунною симфонією» свого двору.

У дворі забудовник обіцяє облаштувати системи відеонагляду, дитячий і спортивний майданчик. В обох будинках будуть консьєржі і приміщення загального користування, де передбачена кімната для зберігання велосипедів та дитячих візочків і навіть окрема загальна вбиральня.

Внутрішнє начиння квартир у «Світлому хуторі» виконане за принципом вітчизняно-закордонного комбінування: якщо вхідні двері і вікна віддані на відкуп українським виготівельникам (двері «Termoplast+», сталеві, з МДФ-накладками, мають протипожежні характеристики; вікна – «Epsilon», 6-камерний профіль, 2-камерний склопакет), то облаштування системи автономного опалення довірили більш відомим іноземним брендам (газовий двоконтурний котел «Bosch» і сталеві радіатори «Romstal»). Також у квартирах проведена мідна електропроводка і зроблені усі необхідні каналізаційні виводи.

Кольорова візуалістика зовнішнього оформлення фасаду будівлі комбінована і виконана у спокійних пастельних тонах. Темні рами вікон і світло-сіре забарвлення, як на мене, виглядають по-справжньому круто,  фінальний варіант вигляду будинку однозначно «на стилі». Важливий момент – у «Світлому хуторі» трепетно ставляться до збереження загальної концепції фасаду будівлі, тому самовільно замінити вікно із рамою іншого кольору або засклити балкон, де від початку не було встановлено вікна самим забудовником, заборонено. Цікаво, правда, у який спосіб представники «Казкової оселі» прослідкують реалізацію подібного табу.

Ціни у «Світлому хуторі» об’єктивно одні із найвищих у Луцьку, також є можливість розтермінування платежів до моменту здачі будинків в експлуатацію – у такому випадку, Вам доведеться сплатити початковий внесок у розмірі 30 % від загальної вартості. А, і ще – у випадку розтермінування вартість метру житлової площі зросте мінімум на 500 грн., окрім того, виплата буде прив’язана до курсу американського рубля. Курс долара зросте – платити доведеться більше.

Резюме: «Світлий хутір» – сучасний дороговартісний ЖК, де, за великим рахунком, створені усі передумови для комфортного проживання мешканців. Якщо Ви звикли жити у ритмі міста, для Вас важлива престижність і презентабельність свого району та будинку і у Вас є власний автомобіль – купуйте «хутірське» житло, зважено обравши оптимальний тип планування квартири і вигляд із її вікон.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: