15:12, 01 листопада 2021

Протистояння цифрових гігантів: чиї ігри краще — «Playtika» або «Murka»

Хто є лідером на ринку цифрових розваг у сфері соцгеймінгу: “Playtika Ltd.”, що входить до китайського консорціуму, чи “Murka Games Limited”, створена Максом Поляковим? Цифрові продукти цих компаній, їх переваги та недоліки.

Протистояння цифрових гігантів: чиї ігри краще – “Playtika або Murka”

Комп’ютерні ігри — один із найпопулярніших видів розваг. Лише за останні кілька років глобальні доходи ігрового ринку становили цілих $180 млрд, а сукупна кількість користувачів перевищила 2,3 млрд людей. При цьому більшість з них вважають за краще грати на мобільних девайсах, а абсолютна гегемонія в цьому сегменті стабільно зберігається за соціальними іграми: вони орієнтовані на різноманітну аудиторію і надовго утримують її інтерес.

Вперше соціальні ігри вийшли на ринок майже десять років тому, швидко набули популярності завдяки доступності, великому жанровому розмаїттю, захопливому геймплею, а також можливості тісного спілкування з рештою учасників ком’юніті. Тепер безпосередньо в мобільному телефоні шанувальників азартних розваг чекають сотні ігор у жанрах головоломок, квестів, пригод, карткових ігор та відеослотів, в які можна грати будь-коли і абсолютно безплатно.

У статті йтиметься про два топові вендори соціальних ігор — компанії “Playtika Ltd.” та “Murka Games Limited”. Провели порівняльний аналіз їх продуктового портфоліо, який і допоможе користувачам підібрати найкращий для себе варіант.

Компанія “Playtika”

Компанія була заснована в 2010 році двома ізраїльськими розробниками – Робертом Антоколе (Robert Antokol) та Урі Шахаком (Uri Shahak). Перший її продукт — гра “Slotomania” — стрімко набирав популярність, завдяки чому вже через рік “Playtika” придбала фірма “Caesars Interactive Entertainment” за значні $130 млн.

Через кілька років “Caesars” також продає “Playtika” китайському консорціуму, але вже за $4,4 млрд. Зараз у компанії працює практично 4 тисячі осіб у 19 підрозділах, котрі розкидані по всьому світу. А її продукцією щомісяця користується понад 30 млн людей.

“Playtika” пропонує ігри у таких жанрах:

– соціальні відеослоти: “Slotomania”, “House Of Fun”, “Caesars Slots”;

– головоломки: “Best Friends”, “Cat Force”, “Best Friends Stars”;

– карткові ігри: “Poker Heat”, “WSOP”, “Solitaire Grand Harvest”;

– предметний пошук: “Pearl’s Peril”, “June’s Journey”;

– бінго: “Bingo Blitz”;

– настільні розваги: “Board Kings”.

Її софт відрізняється яскравою та барвистою графікою, захоплюючим геймплеєм та мінімальними вимогами до пристрою. Потрібно зауважити, що лише частина пропонованого “Playtika” ПЗ належить їй самій. Тоді як решта продукції була розроблена в “Jelly Button” і “Seriously”, які також входять до складу консорціуму, котрим володіє “Playtika”.

Компанія “Murka Games”

Компанія Мurka заснована Максом Поляковим (Max Polyakov) та Антоном Красним (Anton Krasnyy) у 2009 році. Її офіси розташовані в Україні та на Кіпрі, а їх штат досягає 800 осіб. “Murka” робить ставку лише на своє програмне забезпечення. Головним чином — це слоти з нетривіальним сюжетом і героями, що запам’ятовуються. У “Murka” не люблять повторюватися, а тому віддають перевагу жанровому міксу, завдяки чому з’являється продукція, що користується популярністю у багатомільйонної армії її шанувальників.

Компанія була визнана найбільш інноваційною (на думку E&K Gaming) та найкращим вендором соціального казино (за версією EGR). 2019 року Максим Валерійович Поляков продав її “Blackstone”.

Зараз “Murka” входить до тридцяти найбільших видавців ПЗ в Африці, Європі та на Середньому Сході, обігнавши навіть “Wargaming”. Такі дані надає компанія “App Annie”. Її продукція представлена у “Facebook”, а також практично у всіх основних онлайн-маркетах для додатків. Кількість активних гравців налічує понад 25 млн.

Відомі ігри:

– соціальні слоти: “Scatter Slots”, “ARK Slots”, “Infinity Slots”;

– карткові ігри: “Poker TX”, “Scatter Holdem Poker”, “Solitaire Play”;

– головоломки: “Wordelicious”, “Braindoku”.

“Murka” продовжує підтримувати реноме виробника високоякісного програмного забезпечення. Її додатки радують як своєю сучасною графікою, так і простотою інсталяції, а також мінімальними вимогами до девайсу, що використовується. У їхнього софту, як правило, немає дратівливих для користувачів зависань та збоїв, а доступний офлайн-режим гарантує задоволення від гри в цифрові продукти “Murka” навіть без доступу до інтернету.

Вердикт

Для тих, хто віддає перевагу відеослотам, картковим азартним розвагам і головоломкам із щедрими заохочувальними подарунками, унікальними героями та захопливими квестами, “Murka” — найкращий вибір з усіх можливих. Її програмне забезпечення точно не дасть занудьгувати, заманюючи в ігровий процес потужною лавиною з призів, фриспінів та інших бонусних функцій. У кожному додатку розробника є більше 100 різних ігор, що дозволяють поринути у приголомшливу атмосферу азарту та регулярних подарунків.

Продукція “Playtika”, у свою чергу, більшою мірою націлена на поціновувачів покеру, бінго та різних казуальних іграшок. А ось у плані різноманітності та можливостей слотів ця компанія істотно поступається своєму конкуренту. Крім того, її ігри можна знайти тільки в “App Store”, “Google Play Market” та “Facebook”, що забезпечує “Murka” ще один бал на її користь, оскільки її ігрові програми можна завантажити також у “Microsoft Store” та “Amazon”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: