21:17, 01 Квітня 2021

Прокуратура вимагає повернути державі землю вартістю понад 38 мільйонів поблизу Світязя

Ковельська окружна прокуратура звернулася до суду із позовом в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, аби розірвати договір оренди та зобов’язати недобросовісного орендаря повернути в розпорядження держави земельну ділянку вартістю понад 38 мільйона гривень неподалік від озера Світязь

Про це інформують у прес-службі Волинської обласної прокуратури.

Прокурори з’ясували, що земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 22,5 га на території Світязької сільської ради господарське товариство орендує із 2018 року.

У лютому 2020 року працівники ГУ Держгеокадастру в області, провівши перевірку з питань дотримання орендарем вимог земельного законодавства, встановили, що на ділянці незаконно збудована споруда для забору дощової  води та ведуться роботи для облаштування господарського двору, відтак із площі понад 3 га знятий родючий шар ґрунту.

Попри вручені приписи з вимогою усунути порушення, а також притягнення суб’єкта господарювання до адміністративної відповідальності й навіть відшкодування ним понад 77 тис. грн шкоди, заподіяної внаслідок зняття ґрунтового покриву, земельна ділянка і далі використовується не за цільовим призначенням.

Втрутившись у ситуацію, прокурори вимагатимуть розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки державі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: