12:51, 22 Липня 2020

«Професійна необхідність, а не театр»: в СБУ прокоментували процес затримання луцького терориста

Затримка через професійну необхідність та підозри у тому, що в автобусі може бути вибуховий пристрій: чому зловмисника затримували саме таким чином, прокоментував очільник УСБУ у Волинській області.

Про це йшлося під час брифінгу керівників Національної поліції та управління СБУ Волині щодо затримання терориста у Луцьку 22 липня.

Начальник Управління СБУ у Волинській області Павло Данюков розповів, що, враховуючи повідомлення поліції про використання зброї, СБУ відкрила кримінальне провадження щодо теракту. Спільно з поліцією провели антитерористичну акцію «Бумеранг», організували переговорний процес. Терорист зараз затриманий, запобіжний захід для нього обере суд. Наразі проводять слідчі дії щодо виявлення зв’язків терориста, місць придбання зброї, можливих спільників, дехто з яких вже затриманий. Всі слідчі дії тривають на території Волині. Суд щодо обрання запобіжного заходу відбудеться завтра.

Щодо дивного процесу затримання терориста, коли той певний час просто стояв поблизу автобусу на Театральному майдані, Павло Данюков зауважив, що вівся переговорний процес, що лишився за кадром відео. Відео, опубліковане в мережі, мовляв, обмежене автобусом і терористом. Однак були підозри, що в автобусі є вибуховий пристрій, правоохоронці мали пересвідчитися, що у нього немає дистанційного приладу керування цим пристроєм. Працівники СБУ сканували місцевість спеціальними приладами, терориста просили підняти та опустити руки і після цього до нього підійшли співробітники СБУ та поліції. Затримка, таким чином, була викликана професійною необхідністю, а не театром. Також, зі слів очільника УСБУ у Волинській області, треба було перекрити автобус з іншого боку, на майдані могли перебувати спільники терориста.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: