13:10, 03 Червня 2023

Проект Луцька та Любліна – у десятці найкращих проектів транскордонної програми

Проект Луцька та Любліна щодо відновлення пам’яток історико-культурної спадщини визнали одним з десяти найкращих реалізованих проектів Програми транскордонного співробітництва ПБУ 2014-2020 з понад сотні, що отримали фінансування від Європейського Союзу. У результаті проекту нове життя отримали відреставровані Вежа Чорторийських з оборонним муром, підземелля монастиря єзуїтів у Старому місті Луцька, а також – Готична Вежа у Любліні.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Почесну відзнаку отримала Анна Вінцюк, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради під час конференції з девізом “Добре мати сусіда” у місті Перемишль (Польща). Від міста Люблін участь у заході взяв Хуберт Мачік, відповідальний за збереження пам’яток.

Під час заходу оголосили про старт нової транскордонної програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 та підсумували результати 20-ї річниці транскордонної співпраці між Польщею та Україною. Серед учасників урочистостей були представники міністерств і дипломатичних установ Польщі та України, Європейської Комісії, 10 кращих проектів Програми.

Старт програми Interreg NEXT — це нові можливості для залучення грантових коштів у розвиток міст та гарні перспективи для поглиблення співпраці між українськими і польськими партнерами.

Довідково:

За фінансової підтримки Програми транскордонного співробітництва ПБУ 2014-2020 міста Луцьк і Люблін реалізували проект “Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна”. Основними заходами проекту є реставраційно-ремонтні роботи на пам’ятках національного значення у Старому місті Луцька: Вежа Чорторийських з оборонним муром та підземелля монастиря єзуїтів, а також реставрація Готичної вежі у місті Люблін.

На впровадження заходів проекту у Луцьку залучили більше мільйона євро грантових коштів ЄС.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: