16:26, 30 Січня 2021

Проаналізували, які громади на Волині найбагатші

Торік на прямих бюджетних відносинах з Державним бюджетом перебувала 51 громада. З них 41 громада виконала план надходжень податків, зборів та інших платежів. 10 громад не виконали плану власних надходжень. Невиконання зумовлене як зниженням економічної активності, так і втратою платників, які займали суттєву частку в надходженнях до місцевих бюджетів.

Волинський регіональний офіс Програми “U-LEAD  з Європою” разом з радником Анатолієм Матвіюком підготував аналіз деяких показників бюджетів територіальних громад Волинської області за 2020 рік.

У таблиці — такі показники бюджетів волинських громад:

– Власні доходи в розрахунку на одного мешканця (показник дозволяє порівняти податкоспроможність громад, що різняться за населенням).

– Питома вага видатків на управління у власних доходах (показник дозволяє порівняти наскільки вистачає власних доходів громад на утримання управлінського апарату)

– Капітальні видатки в розрахунку на одного мешканця (показник дозволяє зробити порівняння різних за населенням громад щодо можливостей залучати та витрачати кошти на розвиток)

Громади відранжовані за показником власних доходів на одного мешканця.

Для того, щоб зрозуміти як вплинули обставини 2020 року на фінансовий стан громад проаналізували динаміку власних надходжень упродовж 2018-2020 років.

До розгляду взяли 40 територіальних громад, що мали протягом цього періоду прямі міжбюджетні відносини.

Для того, щоб елімінувати вплив на показник власних доходів приєднання деякими громадами протягом цього періоду нових територій здійснили аналіз динаміки власних надходжень в розрахунку на одного мешканця.

Варто зауважити, що, не дивлячись на складний для бюджетів 2020 рік, лише чотири громади того року мали власні надходження нижчі, ніж у 2018 році. А дванадцятьом з них вдалося у більш, ніж у півтора рази збільшити власні надходження у розрахунку на одного мешканця у порівнянні з 2018 роком.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: