13:09, 12 Лютого 2023

Президентка Косова заявила, що вагнерівці допомагають Сербії організувати «кримський сценарій» на Балканах

«вагнерівці» у співпраці із сербськими воєнізованими формуваннями завозять до Косова контрабандну зброю та військову форму без розпізнавальних знаків.

Про це в інтерв’ю виданню «The Telegraph» заявила президентка Косова Вйоса Османі, попередивши про можливий напад на країну, повідомляє «Укрінформ».

За її словами, між підготовкою Сербії та окупацією Криму росією у 2014 році можна провести паралелі. Мова йде про події, коли так звані “зелені чоловічки” підготували ґрунт для захоплення Криму.

“Вони привозять зброю і форму, та формально не є частиною сербської армії. Сербія хоче досягти своїх цілей, не називаючи це військовою операцією”, – заявила Османі, додавши, що секретна операція покликана закласти основу для можливого гібридного нападу Сербії з метою захоплення косовської території.

За її словами, мета Сербії – підготувати ситуацію для можливої анексії, однак не за допомогою традиційної військової операції, а за допомогою гібридної атаки.

“Якщо ви подивитеся на те, що путін зробив у 2014 році, то це повна копія, це та ж сама програма дій. Спочатку він використовував росіян, які там жили, потім він створював всілякі операції під фальшивим прапором, а потім послав ці воєнізовані групи”, – сказала Османі.

Президентка Косова заявила, що Белград продовжує нагнітати напруженість у регіоні у співпраці з російською групою “вагнера”, яка нещодавно почала розміщувати оголошення про найняття сербських новобранців для участі у війні в Україні.

За її словами, є чіткі докази того, що сербські воєнізовані групи планували й організовували це з вагнерівцями. Країна зараз розслідує питання, скільки їх було на кордоні чи на території Косово.

Як повідомлялося, напруженість у відносинах між Сербією та Косовом різко зросла в серпні 2022 року після того, як косовська влада намагалася змусити сербську меншину перейти на автомобільні номери та особисті документи, видані косовським урядом, а не сербським.

Наприкінці грудня косовські серби звели барикади навколо міста Митровиця на півночі Косова, а Белград підвищив бойову готовність сербських сил безпеки та направив запит до Командування контингенту НАТО в Косові (KFOR) про направлення до 1000 військовослужбовців сербської армії та поліції в Косово для захисту місцевих сербів.

У KFOR запит Сербії відхилили, а на початку січня підрозділи контингенту KFOR завершили демонтаж барикад, зведених на автошляхах під час заворушень на півночі Косова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: