16:04, 20 Вересня 2018

Президента Молдови знову спробують усунути з посади

Уряд Молдови звернеться до Конституційного суду з позовом про врегулювання конфлікту між Кабінетом міністрів і президентом через відмову глави держави Ігоря Додона затвердити кандидатури двох нових міністрів в уряді Павла Філіпа.

Як зазначає “Укрінформ”, про це написав глава молдавського уряду на своїй сторінці у “Facebook”.

«Відмова президента затвердити кандидатури нових міністрів в уряді – нове порушення Конституції з боку президента, а сама аргументація відмови – сміхотворна і популістська. Ми змушені будемо знову звернутися до Конституційного суду для вирішення цього питання, оскільки блокується діяльність державних установ», — зазначив Філіп.

Прем’єр наголосив, що «Молдовою керує президент, який постійно порушує Конституцію, переслідуючи власні політичні інтереси».

Напередодні Додон заявив, що не підпише указ про призначення нового міністра охорони здоров’я, праці та соціального захисту Сільвії Раду і міністра сільського господарства, регіонального розвитку і довкілля Ніколає Чубука. Він мотивував свою відмову тим, що «Сільвія Раду не працювала в системі охорони здоров’я і не має відповідних професійних якостей, а Ніколає Чубук не відповідає цій посаді».

Згідно з молдавським законодавством, уряд має право повторно представити президентові кандидатури для затвердження, а у разі повторної відмови — звернутися до Конституційного суду.

Додон уже заявив, що він і вдруге відмовить у призначенні нових міністрів. А в разі повторної відмови президента Конституційний суд може тимчасово усунути главу держави з посади, тимчасово передавши повноваження президента або прем’єрові, або спікерові парламенту.

Це вже четверта відмова президента призначати нових міністрів в уряді і підписувати ухвалені парламентом закони. Останній раз це сталося в 2017 році, коли Додон відмовився призначити міністром оборони Єуджена Стурзу. Тоді повноваження президента тимчасово виконував спікер парламенту Андріан Канду, який і підписав указ про призначення міністра.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: