15:45, 15 Січня 2019

Президент привіз до Луцька Томос. ФОТО

У кафедральному соборі Святої Трійці відбувся подячний молебень, який очолив почесний Патріарх Філарет за участі Президента України Петра Порошенка.

Про це повідомляють на сайті Волинської єпархії УПЦ КП.

У Богослужінні взяли участь митрополит Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декани, намісники монастирів, військові капелани та інше духовенство. Також молились голова ОДА Олександр Савченко, інші представники влади, багато мирян.

Оваціями та вигуками «Слава!» зустріли в храмі гостей і внесення Томосу про визнання автокефалії Православної Церкви України. Після відправи почесний Патріарх подякував Богові за Його благодіяння. Зазначив, що спочатку мало хто вірив в успіх цього починання. Але якщо Бог благословив, аби Україна була незалежною державою, то має бути і українська незалежна Церква.

Петро Порошенко в емоційній промові привітав присутніх, нагадав основні події процесу визнання Української Церкви та подякував владиці Михаїлу за його великий внесок у справу об’єднання православних українців. Керуючий єпархією ж у свою чергу, звернувся з подячним словом, в якому підкреслив, що ми звершили велику справу – самоусвідомлення себе як великої православної нації. Високопреосвященний висловив упевненість, що за умови подальшої плідної праці, де кожен виконуватиме свої зобов’язання, Україна стане сильною державою.

Томос перебуватиме в луцькому соборі лише сьогодні до 18:00. Його побачити на власні очі може кожен бажаючий.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: