19:57, 20 Лютого 2018

Президент підписав закон про реінтеграцію Донбасу

Президент Петро Порошенко підписав закон “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Церемонія підписання закону відбулася під час засідання Воєнного комітету, яке транслювалося в прямому ефірі, – повідомляє “Укрінформ”.

18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, яким Росію визнаєють країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

У документі визначають дату початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, – 20 лютого 2014 року.

Закон про реінтеграцію Донбасу визначає особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачають, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначає Президент за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладають на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

8 лютого 2018 року Закон підписав Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: