17:53, 19 Березня 2021

Прем’єр-міністр Франції вакцинувався «AstraZeneca»

Глава уряду Франції Жан Кастекс публічно отримав щеплення проти COVID-19 першою дозою вакцини «AstraZeneca».

Процедура пройшла 19 березня у військовому госпіталі, щойно у Франції відновили вакцинування «AstraZeneca», але лише людей, старших за 55 років, передає власний кореспондент «Укрінформу».

Напередодні французький прем’єр заявив, що вакцинується саме «AstraZeneca», застосування якої призупинили у багатьох країнах Європи.

Національний регулятор Франції – Вища адміністрація здоров’я – 19 березня рекомендувала уряду відновити використання вакцини «AstraZeneca», але на цій стадії щеплення нею проводити лише людям, старшим за 55 років.

18 березня регулятор ЄС – Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА) – оприлюднило висновки, за якими вакцина «Oxford/AstraZeneca» визнана безпечною й ефективною.

Упродовж тижня, що минув, низка європейських країн, включаючи Францію і Німеччину, призупинили щеплення вакциною «AstraZeneca» до оприлюднення висновків ЕМА щодо можливого у цієї вакцини побічного ефекту, який викликає підвищене згущення крові й тромбози.

Станом на 18 березня у Франції першу дозу вакцини проти COVID-19 вже отримали більше як 5,6 млн осіб; другу – майже 2,3 млн. У країні зосереджено більше як 1,2 млн доз вакцин для продовження кампанії щеплень.

Уряд країни планує вакцинувати 30 млн населення до середини червня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: