09:13, 28 Червня 2023

Прем’єр Бельгії заявив, що НАТО має надати Україні гарантії безпеки, поки вона не стане членом Альянсу

Союзники по Альянсу мають зберігати солідарність з Україною, яка одного дня увійде до НАТО, але до того, як цей день настане, Альянс має допомогти Україні створити правові умови для перетворень та надати правомірні гарантії безпеки.

Про у Гаазі під час прес-конференції за підсумками робочої зустрічі за участі генерального секретаря НАТО та глав держав й урядів Нідерландів, Литви, Польщі, Румунії, Албанії, Бельгії та Норвегії, заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Є кристально зрозумілим, що одного дня Україна стане членом НАТО. Питання постає у тому, що ми будемо робити в час до цього моменту. У цей час ми маємо зробити дві речі. По-перше, створити добрі політичні рамки для продовження діалогу з нашими українськими друзями. По друге, – ми маємо надати необхідні гарантії з безпеки, і це питання з боку українців є очевидно правомірними», – зазначив бельгійський урядовець.

Він зауважив, що упродовж минулих місяців країни НАТО продемонстрували багато солідарності з Україною, але такої солідарності ніколи не буде достатньо. Саме тому союзники мають продовжувати допомогу для України, включаючи ту, що є необхідною на полі бою, а також у вимірі потужної політичної підтримки.

Де Кроо привітав той факт, що під час саміту у Вільнюсі Фінляндія буде присутня в якості повноправного члена НАТО, та висловив сподівання, що такий же статус невдовзі набудуть «наші друзі зі Швеції».

Як вже повідомлялося, наступний саміт НАТО, який відбудеться у Вільнюсі 11-12 липня, серед головних питань розгляне продовження допомоги для України у її боротьбі проти російської агресії.

Україна від цієї зустрічі очікує конкретних рішень щодо визначення шляху країни до членства в НАТО та щодо надання Україні гарантій безпеки для запобігання ймовірному повторенню російської агресії у майбутньому.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: