08:15, 15 Квітня 2022

Прем’єр Бельгії заявив, що головною метою росії є дестабілізація всього західного суспільства

Довгостроковою метою кремля є дестабілізація усього західного суспільства, і цей конфлікт цінностей, який знайшов прояв у російському вторгненні в Україну, може тривати роками.

Такого висновку дійшов прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо після триденної поїздки країнами Східної Європи, повідомляє “Укрінформ” із посиланням на видання VRT.

Як зазначається, Де Кроо відвідав Польщу, Румунію, Словаччину та Молдову, де спілкувався з президентами цих країн. Прем’єр-міністр Бельгії намагався продемонструвати їм, що його країна готова захищати кордони НАТО і ЄС.

Він зауважив, що всі чотири країни розташовані на лінії фронту і що межа між Румунією і Україною буде залишатися таким кордоном безпеки впродовж наступних років або навіть десятиліть, оскільки у довгостроковій перспективі росія робить усе, щоб дестабілізувати все західне суспільство.

«Це саме те, що вони (росіяни – ред.) зараз роблять в Україні, і в цьому головна проблема. Ми маємо розуміти, що це буде тривала війна і що здатність російської армії продовжувати свій нинішній курс буде й надалі мати серйозний вплив на Україну», – заявив прем’єр-міністр.

За його словами, Бельгія активно підтримує Україну. Зокрема, країна виділила 800 мільйонів євро під час благодійного заходу, що відбувся минулої суботи у Варшаві, коли вдалося мобілізувати 9,1 мільярда євро для допомоги українським біженцям. З цієї суми близько 85 мільйонів євро будуть спрямовані на надання гуманітарної допомоги та її доправлення в Україну та для підтримки програм Світової програми з продовольства та Агентства ООН у справах біженців.

«Значна частина виділеної суми буде використана для виплат на соціальне забезпечення. Коли українські біженці прибули до Бельгії, вони потрапили під дію Директиви з тимчасового захисту. Тож вони мають доступ до системи соціального захисту Бельгії, включаючи забезпечення мінімального прожиткового мінімуму. Саме на це будуть спрямовані ці гроші», – сказав Де Кроо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: