13:11, 03 Лютого 2019

Предстоятеля Православної Церкви України офіційно звели на престол. ФОТО

У Софії Київській офіційно звели на престол предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

Про це повідомляє кореспондент “Укрінформу”.

На престол Київської митрополії його звели представник вселенського патріарха Варфоломія, митрополит Гальський Еммануїл, митрополит Макарій, котрий раніше очолював Українську автокефальну православну церкву (УАПЦ), а також митрополит Вінницький і Барський Симеон, який долучився до творення ПЦУ з боку тих громад, які були у церкві Московського патріархату.

Від моменту інтронізації Епіфаній повноцінно став митрополитом Київським і всієї України.

На церемонії був присутній президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко.

Після інтронізації Митрополита Епіфанія заплановане перше засідання Священного Синоду Православної церкви України. На Священному Синоді мають остаточно узгодити, затвердити та призначити відповідальні посади та синодальні управління, які діятимуть в подальшому для розвитку єдиної помісної православної церкви.

Під час об’єднавчого собору 15 грудня предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. 6 січня він отримав Томос про автокефалію Православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: