20:03, 21 Травня 2023

Представили унікальний портрет борця з епідемією ВІЛ/СНІДу: цьогоріч на Волині зареєстрували 40 ВІЛ-інфікованих

За чотири місяці цього року у Волинській області від СНІДу померло дев’ятеро людей. До Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу кампанія «Перемога у кожній клітині» стверджує – хворобу можна перемогти.

Згідно даних Центру громадського здоров’я МОЗ України з січня по квітень цього року на Волині зареєстрували 40 ВІЛ-інфікованих. Станом на 1 квітня 2023 року в області 1790 людей отримують антиретровірусну терапію.

Щодня в Україні в середньому реєструють 33 випадки захворювання на ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему), 9 – на СНІД (комплекс захворювань, які виникають через розповсюдження в організмі вірусу імунодефіциту).

За тридцять три роки української незалежності СНІД забрав життя більше 50 тисяч українців. У цей же час тисячі ВІЛ-позитивних  українців борються за життя. На знак їх підтримки до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДУ, який відзначають цього року 21 травня, в Україні представили унікальний портрет борця з епідемією ВІЛ/СНІДу. Особливість цього портрета в тому, що його створив штучний інтелект, розмістивши на свій високотехнологічний смак у кожній клітинці фото людей, які щодня борються і перемагають хворобу.

За останні кілька років динаміка прийому антиретровірусної терапії показувала невпинний зріст. Щороку збільшувалася кількість людей, які приймали ліки, і на початок 2022-го більше 130 тисяч пацієнтів із ВІЛ отримували лікування. Після вторгнення росії в Україну кількість пацієнтів, які отримували лікування, на початок 2023 року становила 121 189 людей.

Повномасштабна війна значно ускладнила надання допомоги щодо ВІЛ/СНІДу. І попри це «100 % ЖИТТЯ» продовжує програми, мотивує людей складати тести на ВІЛ, долучатися до роботи та лікування. Завдяки їх зусиллям українці ВІЛ+ (на підконтрольних територіях, біженці за кордоном) забезпечені терапією.

Саме ці люди, які щодня перемагають ВІЛ/СНІД в Україні попри будь-які обставини й небезпеки, склали символічний портрет ВІЛ-ПЕРЕМОЖЦІВ. За його кожною клітиною криється світлина конкретної людини – так само, як і за цифрами зі статистики криються конкретні люди, які щодня борються зі страшною хворобою.

«Штучний інтелект на основі 772 унікальних фото команди «100 % ЖИТТЯ» згенерував узагальнений образ. Вийшов образ «Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу», сумарно «намальований» близько трьома тисячами світлин. Штучний інтелект обрав саме жіночий образ, оскільки кількість жіночих світлин була набагато більшою, аніж чоловічих – тисячі жінок працюють у медичні системі та пацієнтських організаціях України з боротьби із ВІЛ/СНІДом», – розповідає Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100 % Життя».

Фото, з яких складений образ, можна роздивитися онлайн, завантаживши повнорозмірний портрет за посиланням.

Перемога – головне, про що мріють наразі всі українці. Тисячі героїв виборюють її зі зброєю в руках, захищаючи наше життя й свободу від підлої й жорстокої рашистської навали. Саме завдяки їх щоденним подвигам ми в боротьбі за життя можемо перемагати зокрема і ВІЛ/СНІД.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: