19:32, 12 Лютого 2021
Представники влади Луцька обговорювали співпрацю з Ізраїлем
Сьогодні міський голова Ігор Поліщук, заступник міського голови Ірина Чебелюк, заступник директора економічної політики Сергій Омельчук, заступник начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Анна Вінцюк та начальник відділу збереження культурної спадщини Олександр Котис взяли участь у онлайн-зустрічі з представниками Посольства України в Державі Ізраїль.
Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.
Від Посольства у зустрічі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Ізраїль Євген Корнійчук, перший секретар Посольства з економічних питань Максим Кравцов та другий секретар Посольства з питань культури та преси Наталія Марікуца.
“Місто Луцьк нерозривно пов’язане з єврейським народом та культурою, адже до початку Другої світової війни, за різними даними, від 50 до 80 відсотків міського населення складали євреї. На превеликий жаль в 1942 році близько 25 тисяч євреїв було розстріляно. На місці їх розстрілу встановлено меморіальну дошку та щороку відбуваються вшанування.
У нас є чимало приміщень, які пов’язані із єврейським народом. Це і Велика синагога, і меморіальний комплекс, і єврейська гміна. На превеликий жаль, Велика синагога на сьогодні потребує значних фінансових вкладень і ремонту, адже в радянський час була віддана під спортивне товариство “Динамо”, і за будівлею ніхто не слідкував.
Ми, як міська влада, співпрацюємо з громадами прогресивного та ортодоксального іудаїзму, сприяємо різноманітним заходам, перезахороненням, допомагаємо перевозити мацеви на меморіальний комплекс та багато іншого”, – розповів Ігор Поліщук про єврейську спадщину Луцька.
В свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Ізраїль Євген Корнійчук зазначив, що відкритий до подальшої співпраці з міською владою та зацікавлений у двосторонньому розвитку ізраїльсько-українських відносин.
Під час онлайн-зустрічі присутні обговорили основні напрямки роботи Посольства України в Державі Ізраїль, можливість встановлення побратимських відносин з містами Ізраїлю, перспективи запровадження нових двосторонніх проектів, перспективи співпраці в торгово-економічній та культурно-гуманітарній сферах, збереження єврейської спадщини в Луцьку та можливість залучення ізраїльських технологій та інвестицій у розвиток міста (розбудова «смарт сіті», розвиток аграрного сектору, тощо).
Залишити відповідь