14:29, 22 листопада 2023
Представники Луцькради взяли участь у конференції муніципальних партнерств у Лейпцигу
Делегація Луцької міської ради у складі секретаря міської ради Юрія Безпятка, директора юридичного департаменту Наталії Юрченко, начальника відділу проектної діяльності управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Юрія Гордійчука взяла участь у шостій німецько-українській конференції муніципальних партнерств, яка проходила протягом 13-15 листопада 2023 року в місті Лейпциг (Німеччина) під гаслом «Разом до Європи: Солідарність, відбудова, перспективи на майбутнє».
Про це повідомляють на сайті Луцькради.
Конференція, організована Сервісною службою «Міста в Єдиному Світі» (SKEW) спільно з містом Лейпциг у співпраці з Асоціацією міст України та Асоціацією міст Німеччини, мала на меті зміцнити мережу німецько-українських муніципальних партнерств, надати нові можливості для співпраці між українськими та європейськими громадами-партнерами під час війни, а також продемонструвати солідарність демократичних сил із українськими громадами та регіонами.
Захід відбувався за участі Федерального президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, під патронатом якого діє мережа німецько-українських муніципальних партнерств, Федеральної міністерки економічного співробітництва та розвитку Свені Шульце, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Німеччині Олексія Макеєва. До конференції долучився в режимі онлайн Президент України Володимир Зеленський. У своєму зверненні до присутніх він відзначив німецькі міста й громади, які надають гуманітарну допомогу українцям, зокрема згадав і місто Швайнфурт, яке, до слова, є партнером міста Луцьк. Загалом у конференції взяло участь понад 600 учасників, серед яких – сільські, селищні, міські голови та інші посадові особи місцевого самоврядування, високопосадовці та представники громадських організації України та Німеччини.
Протягом двох днів учасники обговорювали різноманітні теми та напрацьовували нові напрямки партнерства щодо:
– водопостачання й водовідведення;
– енергоефективності;
– інтегрованого міського розвитку;
– внеску муніципальних партнерств у захист населення та відбудову;
– гендерно чутливих і гендерно орієнтованих підходів до відбудови України;
– місцевої демократії та залучення мешканців;
– цифрових інструментів для підтримки відбудови й розвитку.
Під час конференції члени делегації Луцької міської ради взяли участь в обговоренні кращих практик співробітництва між містами та громадами Європи, а також поспілкувалися з представниками німецьких Краю Ліппе (який є партнером міста Луцьк) і міста Вюрцбург та обговорили плани щодо подальшої співпраці та можливостей реалізації спільних проєктів.
Залишити відповідь