16:56, 29 Травня 2018

Представники волинських ОТГ побували на Конгресі старост

Нещодавно у місті Дніпро відбувся Конгресі старост об’єднаних територіальних громад, де вони ділилися досвідом і вирішували спільні проблеми.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

На Конгрес старост об’єднаних територіальних громад з’їхалися понад 200 старост з цілої України.

Участь у Конгресі узяли і п’ять старост із волинських об’єднаних територіальних громад.

Приміром, староста із Устилузької ОТГ Жанна Півницька розповіла, що учасників заходу приємно вразила українська мова на Сході країни, якість доріг, розвиток благоустрою та інфраструктури. Вона поділилася досвідом спілкування із представниками інших громад із різних куточків України.

Особливо їй сподобалися опорні школи, приміром, у Петриківській об’єднаній територіальній громаді, стіни у школах пофарбовані у яскраві фарби, а не нейтральні, як на Волині. Також запам’яталися інклюзивні кімнати, розписані петриківськім розписом будинки та паркани. Цікаво, що на Дніпропетровщині влаштовують фестивалі у селах. Таку практику можна запровадити і в селах на Волині, де нині влаштовують дні села, переконана староста.

«Така поїздка – це, безперечно, досвід», – зауважила Жанна Півницька.

Також вона відзначила поширеність брендування громад на Дніпропетровщині.

Староста із Хорохоринської ОТГ Анатолій Мельничук під час Конгресу виступив із доповіддю про роль старости у наповненні бюджету об’єднаної територіальної громади. Він переконаний, що майбутнє – саме за брендуванням, адже приміром, у Хорохорині значна частина мешканців займається вирощуванням полуниці, тому вона уже є своєрідним народним брендом громади. Староста додав, що громада має не лише сподіватися на іноземні інвестиції чи різноманітні проекти, але й допомагати створювати кооперативи на власній території.

Щодо вражень від поїздки, то Анатолію Мельничуку особливо запам’яталися можливості для розвитку зеленого туризму.

«Передовсім, потрібно об’єднуватися. По-друге, кошти потрібно повністю передати на громаду, а, по-третє, потрібно вирішити питання із землею поза межами населеного пункту», – зауважив Анатолій Мельничук.

Староста із Зимнівської ОТГ Дмитро Крижук зауважив, що конгрес йому сподобався, але, також хотілося б побачити і небагаті громади, адже цікавлять саме їхні історії успіху. Серед «родзинок» інших громад йому сподобалися «фішки» із зеленим туризмом, брендування об’єднаних територіальних громад та ролики про села, які поширювали місцеві блогери та ЗМІ.

Під час Конгресу старости могли обговорити актуальні питання професійної діяльності старост та кращі практики, можливості розвитку громад тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: