19:30, 29 Березня 2019

Представники Львівської та Рівненської областей відвідали Волинь

На Волині відбувся навчальний візит «Школа просторового та стратегічного планування для представників Львівської та Рівненської областей.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Розпочався захід із презентації про Волинську область. Радники Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Катерина Степчук та Петро Гоцалюк здійснили огляд розроблених стратегій та планів просторового розвитку.

Спочатку на учасників навчального візиту чекала поїздка до Павлівської ОТГ. Зустрів гостей в. о. старости села Переславичі Слав’ян Кулай, який розповів про свою роботу старости та відновлений і введений в дію клуб даного села, в якому проходила зустріч.

З вітальним словом до учасників заходу на території Павлівщини звернувся голова громади Андрій Сапожник. Він розповів гостям про Павлівську сільську об’єднану територіальну громаду, про основні здобутки та досягнення за два роки об’єднання сіл в одну громаду та поділився планами на 2019 рік.

Про написання Стратегії розвитку Павлівської громади до 2028 року та хід виконання Стратегії за два роки життя громади розповідала Оксана Стасюк, начальник відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та містобудування.

Після отриманих відповідей на запитання, учасники навчального візиту переїхали до cела Старий Порицьк, де в. о. старости Тетяна Єдинак розповіла про «родзинку» населеного пункту і запропонувала відвідати органічну сироварню та ферму ТОВ «Старий Порицьк» – сучасне сільськогосподарське підприємство, метою якого є ведення та розвиток органічного виробництва. Зараз воно має три основні напрямки діяльності — рослинництво, тваринництво та переробку.

Ферма вражає своєю ергономічністю та чистотою. Заново відбудовані корівники, зручно прокладені дороги, худоба чиста та сита. Діє тут і сучасна сироварня, де на основі власного молока налагодили виробництво сирів преміум-класу. На 950 га землі у селі Старому Порицьку вирощують гречку, спельту, льон та боби, а також корми для годівлі власного стада. Майже усе вирощене зерно експортують у Європу.

Далі учасники навчального візиту дізналися про аукціони на мільйони та синергетичний ефект узгодженого стратегічного та просторового планування у Княгинівській ОТГ. Йдеться про понад шість мільйонів вторгованих коштів, які додатково надійшли до бюджету.

Також представники ОТГ із Львівської та Рівненської областей відвідали Поворську ОТГ, де вони дізналися про ефективне та раціональне використання земельних ресурсів, зокрема, вирощування м’ясних порід на самозаліснених піщаних ґрунта просто неба.

Також вони побували у Люблинецька ОТГ, де дізналиися про розробку концепції індустріального парку як результату впровадження стратегії громади. На землях цієї ОТГ впродовж наступних 5-8 років збудують індустріальний парк. Втілення задуму обійдеться у 600 мільйонів євро інвестицій.

А у Дубівській ОТГ учасники навчального візиту дізналися більше про надання витягів із ДЗК як наближення послуг до жителів громади. Також у цій громаді вони дізналися про додаткові надходження для наповнення бюджету Дубівської ОТГ. У цій громаді відбулася презентації сценарію розвитку території, напрацьована завдяки участі у школі Інтегрованого просторового планування для об’єднаних територіальних громад. Приміром, оптимізована шкільна мережа Дубівської ОТГ — додаткові три мільйони гривень до бюджету громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: